Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e új személyigazolványt...

Lehet-e új személyigazolványt készítettni, ha az előző megvan (tehát nem pótlás), és a lejárati dátum csak jövőre lesz?

Figyelt kérdés

Tehát 2021-ben fog lejárni, azonban az ottani képen még váll alá érő, hosszú hajam volt, amit azóta teljesen lenyírtam, tüskére. Most a szilveszteri utazás során igazoltattak, és a rendőr szóvá tette, hogy alig lehet felismerni, nyílván a kilenc év alatt azért az arcom is sokat változott.


Kérdés, kötelező-e megvárnom a lejárati dátumot, vagy előbb is készíthetek új személyit? Főleg így, hogy már majdnem egy évtizeddel ezelőtti kép, én is örülnék ha letudhatnám, ahogy munkám miatt sem szeretnék állandó fennakadásokat.


Az, hogy kötelező-e frissítenem tehát nem a kérdés, elhiszem, hogy nem büntetnének a túl régi képért. Én viszont szeretnék újtat. Ezt engedik?


Előre is köszönöm a választ.



2020. jan. 1. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:
*készíttetni, sorry. Még zsong a fejem a hajnal miatt.
2020. jan. 1. 09:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, engedik. Menj el és csináltasd meg nyugodtan.
2020. jan. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha elveszett, ellopták vagy lejárt. Akkor csináltathatsz újat. Egyébként már onnantól fogva, hogy valaki megszületett, kötelező a személyi igazolvány. Tehát egy kisbabának is. Első körben is talán 2 évre adják, tehát valakinek csináltak mondjuk 2 hónapos korában személyit és utána nyilván baromi nagyot változott a gyerek mondjuk másfél éves korára, mégsem kell újat vagy lehet újat csináltatni.
2020. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3#! Ment a +.

Csak, hogy pontosítsunk.

6 év alatti gyermek esetén 3 évig érvényes, felette 14 éves koráig.

2020. jan. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet 3 év, a kisfiamnak úgy emlékszem, hogy először 2 évre adták. De azóta lehet, hogy változott vagy én emlékszem rosszul.
2020. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor az még nem E-személyi. Ilyen esetben bármikor lehet cseréltetni, ingyenesen.

E-személyit tudtommal csak a lejárat előtt 60 nappal lehetne, ha nem történt adatváltozás, vagy megrongálódás, elveszés, ilyesmi esetén. (De hát megrongálni vagy elveszíteni se olyan bonyolult dolog, hogy sokak képességét meghaladná...)

Az E-személyid már csak 6 évig lesz érvényes. Pontosabban, a kiadást követő 6. születésnapodig. (Vagyis ha a kiadás utáni napon lesz a születésnapod, az első év máris lejárt.)

2020. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!