Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eü-ben dolgozom ápolóként....

Eü-ben dolgozom ápolóként. Egyik napról a másikra elrendelték azt, hogy az éjszakását csak 1 nővér csinálja. Ezzel növelték a rajtunk levő felelősséget és továbbá sokkal megterhelőbb is lett. Ez lehetséges? Korlátozza ezt esetleg bármilyen törvény?

Figyelt kérdés
2020. febr. 6. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Fordulj a szakszervezethez, nekik kell, hogy legyen munkajogászuk. Mi nem vagyunk azok.
2020. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
6%
Voltam jópárszor kórházban sajnos. Gyerekkoromban is meg később és mostanában is. Mindíg egy nővér volt éjjel. 30 éve és most is. Mi változott?
2020. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, korábban mindig 1 nővér volt éjjel, a friss műtétesekkel tömött osztályoknál is gyakran.

Nem volt jó senkinek, csak nem volt több ember akit beoszthattak volna.

Milyen osztályon lett ez elrendelve?

A felelősség tényleg nagyobb lesz így és sokkal több lesz a munka is. Törvény nem korlátozza ha a közelben van elérhetően ügyeletes orvos vagy más segítő baj esetére pl. a szomszéd osztályon dolgozók.

Kérdezd meg hogy mi az oka. Mert sokféle oka lehet az ápoló hiánytól a másféle munkarend kialakításán át akár olyan is hogy mellette viszont orvos lesz élszaka még az osztályon ha eddig nem volt. Meg az is lehet hogy csak ideiglenes intézkedés valamiért.

Nem jó az 1 ápolós beosztás, de van ahol éjszakára nem is igazán szükséges több. Csak jobb lenne ha nem 1 ápoló lenne.

2020. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem minden osztály egyforma. Én pl. a traumatológián voltam, ott két ápoló volt éjszaka. De mikor műtöttek vagy 20 éve a nőgyógyászaton, ott is két nővér volt, emlékszem, hogy mámorban lebegtem a fájdalomcsillapítótól, és hallgattam a nővérkék csevegését :)
2020. febr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!