Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Soha nem érem el az ügyvédet?

Soha nem érem el az ügyvédet?

Figyelt kérdés

Egy büntetőügyben lesz majd első tárgyalás és védő részvétele kötelező, mert 8 év szabadságvesztéssel is rendeli a törvény büntetni. Irtam a bíróságnak, indokkal kértem a kirendelt védő cserét. A héten kaptam egy végzést, hogy új kirendelt védőt rendeltek ki kérelmemre, megadták az elérhetőségeit. Ezzel a védővel ugye még nem találkoztam és telefonon fel akartam hívni. Tegnapelőtt, tegnap, ma is. Egész nap ki van a telefonja kapcsolva, gondolom tárgyalásokon van. Délután 4 után be volt kapcsolva és kicsörög, senki nem veszi fel. Majd este 6 után újra ki volt kapcsolva, ez ugyanígy volt tegnap, ma pedig egész nsp ki volt kspcsolva. Így hogy érjem el?


Szerintetek soha nem fogom tudni elérni?


Ha nem érem el akkor a tárgyaláson találkozok vele, de nem is érdekel. Minek neki a telefon.



2020. febr. 7. 17:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Biztosan magától is fel fogja venni veled a kapcsolatot, de ne zaklasd. Írj neki egy e-mailt, vagy ha nincs e-mail címed, akkor SMS:-t hogy ki vagy és milyen ügyben kerested. Kérj visszahívást, vagy egy üzenetet arról, mikor keresheted.
2020. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

És érni fog valamit vagy semmit?

Kirendelt védő.

Kirendet védőtő nem szabad csodát várni.

2020. febr. 7. 20:42
 3/27 A kérdező kommentje:

Csak gondotam felhívom, hogy mikor tudna fogadni, hogy átbeszéljük.

Tisztában vagyok vele, hogy a kirendelt védő nem sokat ér, szinte semmit, de 1% ot próbát teszek, hátha a nagy Ő lesz a védő aki kiharcolja, hogy felmentsenek.

2020. febr. 7. 20:44
 4/27 anonim ***** válasza:

Szerintem te ugyanaz vagy, aki hetek óta vergődik itt, és már a korábbi védőjét is kicsinálta.

Ha ilyen kibírhatatlan ember vagy, ne csodálkozz, ha senki nem marad meg melletted.

Vegyél vissza az arcodból, végül is te szorulsz az ő segítségére, és nem fordítva.

2020. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Ja ugyanaz az ember.


Tudod, ha én 8 évet kaphatnék valamiért akkor nem a kirendelt ügyvédre várnék..hanem sajátot bíznék meg.


De amúgy meg mit vacakolsz. Elmész az irodájába, ha nincs ott elmész később.


Az is lehet, hogy 2 hétre elment külföldre ;).

2020. febr. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy megint belémkötnek, hogy "ugyanaz". Igen ugyanaz! Vagyis mittudom én, hogy ki kérdez még itt hasonlót, nem nézem meg az összes kérdést. Jó néhányat kérdést már tettem fel a témával, de miért baj? Azért kérdés>válasz oldal. 100%, hogy amit már kérdeztem, ugyanazt nem kérdezem meg, hanem inkább kiemelem. De ez más kérdés. Azért köszi a választ.

Amúgy én fogom magam védeni, mert amit az állam ad neki 5 ezer/óra, nem fog védeni csak dísznek lesz ott a tárgyaláson. A saját ügyvéd meg egy vagyon lenne. Én leszek a saját "ügyvédem" úgymond. Saját magam írom a beadványaimat, ismerem a BE-t, kikeresem mi, hogy és pont. Azt is a be 46. paragrafus 7. pontja alapján hivatkozva irtam meg a bíróságnak, hogy kérhetek új kirendelt védőt. Ki is rendeltek másikat, csak ugye lehetetlen 3 napja elérni.


Hadd tegyek már fel kérdést ezen az oldalon, ha valamit tudni szeretnék. Köszi , hogy megengeditek.

2020. febr. 8. 02:28
 7/27 A kérdező kommentje:
Volt olyan, hogy tulajdon elleni szabálysértési eljárásban gyorsított (72 óra alatt) végzést hozott a bíróság. Ugye ott nem vádlottként hívják az elkövetőt, hanem eljárás alá vont személynek. Nem ítélet van, hanem végzés. A bíróságon a bírónő kérdezte a rendőrt, hogy ismertesse az ügyet, meghallgatta az eljárás alá vontat, aztán a kirendelt védőt, aki közölte, hogy ő nem tud mit mondani. Mondta ezt az ügyvéd, aki tényleg dísznek volt ott. Furcsa ez az egész.
2020. febr. 8. 02:34
 8/27 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne védd magad, mert egyáltalán nem ismered a jogot.


És tudod, hogy, honnan tudom?


BE. alapján: ha: 5 év vagy ennél súlyossabb: akkor KŐZETELEZŐ a védelem!

2020. febr. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"A saját ügyvéd meg egy vagyon lenne."


Ha azon múlik, hogy 8 év vagy 2 év vagy esetleg csak felfüggesztett akkoe nem mindegy mennyibe kerül?


Mielőtt hülyeséget csináltál volna, azelőtt kellett volna gondolkoznod.

2020. febr. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Én nagyon remélem, hogy jópár évre bezárnak, és nem jutsz nethez addig...
2020. febr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!