Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van értelme ezért most már...

Van értelme ezért most már ügyvédet fogadom?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de így talán érthető!

13 éve apóssal élünk 1 házban külön. 4-5 éve nem dolgozik, most már nyugdíjas és azóta egy kicsit elmérgesedett a helyzet. Sérteget már egy jó ideje, de mostanában nem fogja vissza magát. Mindig mindenki a hibás, csak ő nem.

Tavaly elmentünk ügyvédhez, hogy anyós tulajdoni részét az ingatlanon ajándékozással párom nevére bejegyeztessük a földhivatalba. Ezt szépen el is intéztük, mindenki megkapta a határozatot, az átírásról.

Innentől jöttek a bonyodalmak.

Apósom kitalálta, hogy el loptam a ház papírjait, a válási papírokat és okirathamisítást követtünk el. Hiába mondom, hogy semmilyen papírra nem volt ehhez szükség, csak a személyes iratokra és az ügyvéd által lekért tulajdoni lapra,nem hiszi el. Emiatt állandóan szapul, anyósomat, anyukámat hivogatja, hogy adják vissza a papírokat, amiket eldugtam náluk. Ezidáig a legkisebb fiát hibáztatta, hogy minden eltűnt nála, de ezt a szerepet 1 éve rám osztotta.

A lényeg, hogy ezzel zaklat egy jóideje.

3 hete is lejött hozzám,hogy ezzel zaklasson, de én se tűrhetek mindent, ezért felküldtem, hogy hadjon békén, mire ő (mindig ezt válaszolja), hogy az ő házából én nehogy ár kirakjam. Szót szót követett, mire mondja, hogy legszivesebben már rég megvert volna. Mondtam neki, hogy és mire vár, mire nekem jött, de szerencsére nem tudott megütni. Hangfelvételem van róla, mert egy jó ideje úgy érzem, hogy muszáj felvételeket készítenem, hogyha kell, megtudjam védeni magam,hogy én nem hazudok, hogy hogyan beszél velem és hogyan viselkedik. Az incidens után párom mondta, hogy irány a rendőrség, ahol az előadótiszt mondta, hogy megtehetjük a feljelentést, de felesleges lesz. A beszélgetés alatt csatlakozott egy másik tiszt, aki hallva a történetet, hogy ez melyik utcában történt, közölte, hogy most jött onnan, mert apósom rám hívta őket, de ne aggódjak, elmondta, hogy már ismerik és sajnos egy notórius bejelentő.

A felvételen még az is hallható, ahogy a gyerekeimnek azt mondja, hogy én a párom előtt az ő k..vája voltam 2 évig(akkoriban fiatalkorú voltam és apósomat tényleg előbb ismertük, mint a páromat).

És már azt is terjeszti a városban, hogy a gyerekeimnek ő az apja. Akinek teheti mindenkinek olyanokat mond, hogy egyszerűen nem tudom elhinni. Hazugságokat terjeszt rólam, amit szerintem nem most kezdett, de már nagyon túlzásba viszi. Eddig nem zavart, mert nem érdekelt, de most, hogy a gyerekeket is belekeveri, igen.

Mindenért fel akar már jelenteni, lassan rám fogja hívni a gyermekjólétet vagy a gyámügyet,amitől igazából nincs mitől félnem, de ezzel sok kellemetlenség tud okozni. Tavaly már megpróbálta,csak nem volt okuk ismeretlen hívás miatt kijönniük hozzám, amit apósom (más ember megerősítése alapján)intézett feléjük


Nagyon kész vagyok már, de nem tudunk csak úgy elköltözni.


Kimerítheti ez már a becsületsértést, fordulatok ezzel már ügyvédhez?


2019. szept. 30. 09:44
 1/1 Molyember ***** válasza:
És ha ügyvédhez fordulsz, mi lesz? Amíg együtt laktok, így marad minden.
2019. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!