Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingóságok amik a nevemen...

Gerivi kérdése:

Ingóságok amik a nevemen vannak, bizonyíthatóan saját tulajdonomat képezik, jogilag elvehetik tőlem?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy hölggyel, aki befogadott az otthonába.(Szerelem első látásra)Aztán 4 év után elküldött, egyszerűen kidobott. Volt kb: 2 milliós adósságom, amit önszántából rendezett, hogy ne vonják le a fizetésem felét. 4 év alatt bizonyíthatóan kb: 2 millát tudtam letenni az asztalra. Ez idő alatt vásároltam ezt-azt kb: 1 milliós értékben. Most nem engedi elhozni az ingóságokat( hangszer, hangfalak, erősítők, keverő, mikrofon, stb...)mondván, hogy ő tartott el 4 évig,.ő fizette az adósságomat és a cuccokra is ő adta a pénzt. Én csak annyit tettem, hogy megrendeltem a nevemre a neten. Megteheti ezt velem??? Köszi a választ előre is!

2020. febr. 8. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ő fizette, az övé. Ha dobna a nőm én se engedném, hogy elvigye amit én vettem neki, csak azt amit ő hozott. Pedig ezek többnyire táncruhák és kellékek amikkel nem tudnék mit kezdeni, de akkor se használhassa nélkülem.
2020. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az tökéletesen mindegy hogy ki rendelte meg a termékeket, az a lényeg hogy ki fizette ki.

Aki kifizeti az a jogos tulajdonos.

Persze ezt egy bírósági perben bizonyítani kell.

2020. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyilván ő fizette, az övé, hacsak nem tudod bizonyítani, hogy ajándékba adta neked.


De hogy lehet egy férfi kitartott otthonülő? Jesszus. A nőt sem értem, aki ilyet 4 évig elvisel...

2020. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok sikert bizonyítani, hogy a tiéd, mikor évi 500 ezerrel vagyis havi 41 ezertel járultál hozzá a megélhetésetekhez XD
2020. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor a tiéd ha tudod bizonyítani, hogy te fizetted. Mivel nem éltetek együtt min. 5 évig így élettársak sem voltatok, az ez idő alatt szerzett vagyon nem közös.

Ha nem tudod bizonyítani hogy te fizetted akkor bizony így jártál...

2020. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!