Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez ilyenkor lopásnak minősülne?

Ez ilyenkor lopásnak minősülne?

Figyelt kérdés

Nemrég történt, hogy 10 ezressel fizettem egy szórakozóhelyen és a pultos valószínüleg 20asnak hitte és +10 ezerrel többet adott vissza.

Először megörültem neki, aztan meg előjött az a rohadt lelkiismeretem és szóltam neki, hogy többet adott, amit most utólag eléggé bánok, mert valószínüleg a kutyának nem tűnt volna fel. Szóval ha eltettem volna azt a pénzt, akkor az jogilag lopás lenne és felelősségre vonható lennék?


2020. febr. 8. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
nem
2020. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Hiszen nem kötelező figyelned, hogy ad vissza, ezt nekikell és max őt vonják felellőségre hova lett. De csak a munkaadó.


Ez szimplán normális emberi viselkedés, amit tettél, hogy visszaadtad! Ne bánt, mert ennek így kéne működnie.

2020. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utólag nem lehet bizonyítani így nem számított volna lopásnak hiszen mondhattad volna azt is hogy már ittas voltál nem emlékszel mennyit adott! De jól tetted hogy visszaadtad mert ez a becsületes! Amúgy meg a pultosnak lett volna hiány úgy hogy rosszat tettél volna de így hogy szóltál így te egy jó ember vagy! Ne Bánd inkább örülj hogy jót cselekedtél!
2020. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szaknyelven ez ún. jogtalan elsajátítás, amennyiben ténylegesen tisztában vagy vele, hogy többet kaptál vissza, mint amennyi jár, de nem szóltál.

Gyakorlatilag viszont ki és hogyan bizonyítaná rád hogy neked ez tényleg feltűnt?

2020. febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lopás, hanem csalás (mást anyagi haszonszerzés céljából tévedésbe ejt, vagy tévedésben TART). Anyagi hasznos belőle, tudsz róla, mégis tévedésben tartod a pultost. Egyébként nap végén standolásnál annyival kevesebb lett volna a jattjuk, ha meg hiány van akkor levonják a fizujukból.

Helyesen jártál el, a becsület nem eladó, nem ér meg 10 ropit.

2020. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem minősül annak, mert nem lehet bizonyítani, hogy észrevetted. Én hülye lennék visszaadni. Mindjárt jön a lepontozás. :O
2020. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!