Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szemét elvétele miért...

A szemét elvétele miért számít lopásnak?

Figyelt kérdés
A minap olvastam egy cikket egy esetről, ahol bírsággal fenyegetnek egy illetőt, mert kidobott elektronikai cikkeket "lopott". Nem igazán értem az értelmét ennek. Ha kidobtad a kukába, akkor nem működik, vagy neked nem kell és így megváltál tőle. Tudom, hogy vannak szervezetek, ahol használt, még működő dolgokat adhatsz a rászorulóknak, de valljuk be, nagyon kevesen teszik ezt. Én is azonnal a kukába dobom azt, ami nem kell. De aki odáig fajul, hogy más emberek kidobott dolgait gyűjtse, annak az élete nem éppen habostorta, miért kell még ezért is büntetni őket? Nem jókedvükben csinálják ezt.

2018. júl. 12. 09:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%
Mert másnak a tulajdonát jogtalanul szerzed meg.
2018. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
15%

"De aki odáig fajul, hogy más emberek kidobott dolgait gyűjtse, annak az élete nem éppen habostorta, miért kell még ezért is büntetni őket?"


Ha valaki kirabol éjjel az utcán és közben véletlenül átvágja a torkod, őt se büntessūk meg, mert biztosan nem jómódjában tette. Sőt, törvények se kellenek, mindenki csináljon amihez kedve van!

2018. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
11%
Kinek a tulajdonává válik a szemét, ha a szemét szemétté válik? Minek számít az, ha másnak a tulajdonát te elveszed engedély nélkül?
2018. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem is tudom, guberálókat cseszegettek valaha is, mert szemetesben kotorásztak?
2018. júl. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
A tényleges rablást ne keverjük ide. Lopással anyagi károd keletkezik. De ha valaki elvitte a kidobott pirítósodat, ami helyére már vettél egy újat, az neked hogyan okozott anyagi kárt?
2018. júl. 12. 10:18
 6/30 anonim válasza:
98%

Tudnád linkelni a cikket?


Én értem a problémádat. Kicsit tényleg furi, mert ha már egyszer kidobsz vmit, akkor azért dobod ki, mert már nem kell, ergo lemondasz róla, szóval már nem a tiéd.

2018. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Van-e realitása annak, hogy a kidobott "elektronikai hulladékot" szétbarmolva csak annak az értékes alkatrészeit vitték el, otthagyva a szanaszét vert dolgokat, rumlit-kupit, disznóólat hagyva maguk után?
2018. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
5%
A lopás az lopás. Ha most elkezded mosdatni a tolvajokat akkor tényleg nem kellenek a törvények. Töröljük el és lopjon raboljon mindenki kedvére!
2018. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
21%

"Kinek a tulajdonává válik a szemét, ha a szemét szemétté válik?"


Ettől még nem változik a tulajdonjog.


"Minek számít az, ha másnak a tulajdonát te elveszed engedély nélkül?"


Lopásnak. Értéktől függően szabálysértés vagy bűncselekmény.

2018. júl. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Igen a lopás az lopás, de nem tudok egy kicsit a dolgok mögé nézni? Elgondolkodtató egy kicsit. A cikket majd megpróbálom megkeresni. Nem volt szó arról, hogy darabokra szedték volna és a szemetet szétdobálva otthagyták volna. Azt meg tudnám érteni. De hogy valaki jön, felkap egy TV-t a kuka mellől és hazaviszi, valaki meg feljelenti, hogy elvitte a szemetét... Kicsit abszurdnak tartom ezt.
2018. júl. 12. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!