Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebből lehet bírósági ügy?

Ebből lehet bírósági ügy?

Figyelt kérdés
Csináltam egy hangfelvételt egyik órán.Ez kiderült,és a tanárok azt mondták,akár bírósági ügy is lehet.Ezért feljelenthet a tanár?
2020. febr. 14. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert nem járult hozzá a hangfelvétel készítéséhez.

Egyáltalán mit és miért vettél fel?

2020. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Ptk. 2:48. § A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog

2:48. § (1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."


Nem hiszem, hogy a saját nyakába terhet akasztana emiatt, de megteheti. Ha holnap feljelent, az viszont nem jelenti azt, hogy holnapután már a bíróság előtt lesztek.

2020. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy milyen célból készítetted a felvételt. Ha arról van szó, hogy valamit bizonyítani akarsz vele, akkor ugyancsak nem kell hozzá engedély, titokban is készítheted, de semmiképpen nem használhatod másra. Tehát ha pl. a tanár ver egy diákot, és te felveszed, akkor az teljesen jogos, beviszed a bíróságra, és csá, de a youtyubera főleg csak úgy kitakarás nélkül nem teheted fel semmilyen esetben sem.
2020. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Talán azon még nem gondolkodtál el, hogy személyesen elnézést kérsz és megmagyarázod, miért tetted? Vállalod a tettedért a felelősséget? Egy korrekt, egyenes ember ezt tenné. A tanárok szemében is másképp festenél és nem kéne a gyakorikérdéseken rettegned és idegenek tanácsaira hallgatnod. Szüleid mit tanácsolnak? Vagy csak fizetik majd az ügyvédet?
2020. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem teszed közzé akkor nincs miről -beszélni. Magadnak azt veszel fel amit akarsz, mindaddig amíg másnak nem mutatod meg. Ha ezt nem lehetne akkor rengeteg autost búnttetnének a dashcam miatt..


Egy kérdés: Mégis hogy buktál le?

2020. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom,mi a franc baja van a 4-esnek,de nem tudod a háttérsztorit,úgyhogy ne vonj le egyből olyan dolgokat,amiről nem tudsz semmit.Úgy volt amúgy,hogy én néhány osztálytársamnak elküldtem,és az egyikük megmutatta a szüleinek,akik felhozták egy szülőin.Nem tudják a tanárok,hogy én csináltam a hangfelvételt.Nem fogok bocsánatot kérni,mert a tanár nem hozta fel azóta sem,és nem fogom magam a semmiért bajba keverni.Lehet,hogy ez így nem korrekt vagy becsületes,de nem akarok eljutni a bíróságik.Köszönöm a válaszokat:)
2020. febr. 15. 00:03
 7/11 A kérdező kommentje:
És visszatérve a 4-eshez,nem tudom,honnan gondolod,hogy félek,csupán egy kérdést tettem fel.Nem tudom,miért kell ilyen rohadt bunkón fogalmazni,amikor (ismétlem),nem tudod a háttérsztorit.
2020. febr. 15. 00:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Az baj, ha másoknak elküldted. Ha nem küldöd el abból nincs baj. Bármit felvehetsz.
2020. febr. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy én egyetemen vettem fel minden előadást és gyakorlatot is. Mai napig néha jól jön. Ha nem lenne meg akkor tépném a hajam. :). Sose küldtem el senkinek. Így nincs belőle gond.
2020. febr. 15. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De az a személy közölheti, hogy te készítetted, mert biztos tudják. Ha felhozta szülőin akkor biztos van olyan dolog is benne.

Tipikus mai fiatalok problémája, hogy " nem fosok csak feltettem egy kérdést" szüleidet is megkérdezhetted volna ergo fosol :D

Én a tanár helyében tuti feljelentenélek tudd hol a helyed! Genereciós fosadékok közé tartozol, azért mert gyerek vagy azt hiszed mindent szabad. Hát nem

2020. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!