Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Várandós anyát kirúgni?

Várandós anyát kirúgni?

Figyelt kérdés

Tudom, már önmagában a kérdés is etikátlan de...

van egy kis mindenes boltom, amivel éppenhogy eltartom a családom. Alkalmaztam egy roma nőt, akit nagyon megsajnáltam. El kellett a segitség, neki pedig szüksége volt egy bejelentett helyre és saját kis pénzre mert néha már az utcán aludt. A párja elkergette, verte de úgy tűnt sikerült magát összekaparni. Észrevettem múlt héten, hogy igen kerekedik a hasa, rákérdeztem mi történt és bevallotta, hogy több mint 4 hónapos terhes. Nem is gondoltam volna, hiszen állandóan dohányzik, arról is van tudomásom, hogy iszik hétvégente. Most mit csináljak? Nincs pénzem kifizetni a terhességi szabadságát de kirúgni nem rúghatom ki. Nem tudom mi legyen, úgy érzem ebbe tönkre fogok menni én is, családom is. Amiért a legjobban haragszom, hogy ez az idióta lány még veszélyezteti is babáját. Valaki tud tanácsot adni?


2020. febr. 17. 01:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig terhes nőt is ki lehet rúgni, ha megszegi a munkaszerződésben foglaltakat, szóval csak kerresni kell valami okot.
2020. febr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt kirúghatod indoklás nélkül

De amúgy 15 nap táppénzt fizetsz te, a többit az állam ill te fizeted a szabijait

2020. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kihagytad volna a történetből, hogy roma nőről van szó, most mindenki neked esne. Így segítenek, hogyan rúghatod ki.


Egyébként én megértem, mert ez a helyzet mindenkinek mindig nem gondot okoz, hacsak nem milliárdok felett rendelkező gigacégről van szó.


Akkor tudod kirúgni, ha szerződést szeg. Ehhez ld. Mt-t.

2020. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már lassan egy éve nálam van. Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem rassziszmus miatt irtam bele, félre értés ne essék, ne haragudjatok, csak rá akartam mutatni, hogy egyébként is hátrányosabb helyzetű nőről van szó.

2020. febr. 17. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!