Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetendő, ha úgy élek több...

Büntetendő, ha úgy élek több évig egy településen, hogy a bejelentett lakcímem egész máshol van?

Figyelt kérdés
2020. febr. 18. 10:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Magyar állampolgár vagyok, magyar lakcímmel, csak éppen pár éve életvitelszerűen másik településen élek, mint ahova korábban be voltam jelentve.
2020. febr. 18. 10:37
 2/6 anonim ***** válasza:
2020. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. febr. 18. 11:12
 4/6 árokpart ***** válasza:
Ezzel kapcsolatban jelent meg egy 2019-es cikk egy jogász írta és változtak az erre vonatkozó jogszabályok. Ma már csak nem is szabálysértés a dolog. Az előző cikk főként azokra vonatkozott akkor is akik albérletként adták ki a lakásukat és így trükköztek. Egy mezei XY-al sohasem foglalkoztak mára meg már pláne nem. Viszont ha pl új munkahelyed lesz vagy más dolog miatt lakcímet kell adni akkor célszerű csinálnod egy ideiglenes lakcímet ahol élsz, hogy biztosan meg is kapj minden leveledet. Persze úgy más a helyzet, ha netán az állandó lakcímed nincsen messze és minden nap megnézed a postádat.
2020. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kutyát nem zavarja. Múlt év elején kérdeztem erről egy magasrangú NAV-ost, azt mondta, csak az számít, hogy eljussanak hozzám a fontos levelek, a többi nem számít, tekintve, hogy fél magyarország amúgy is külföldön van, annak ellenére, hogy itthon van bejelentve. Felhoztam neki Tasnádi Péter példáját (őt ez miatt (is) elővették), erre csak azt mondta, hogy valami miatt elő kellett venni... szóval ha nem vagy maffiózó, akit minden áron le akarnak ültetni, nem kell félned ez miatt :)
2020. febr. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 5 Francba! Pedig épp fontolgattam, hogy maffiózónak állok, de így ennek is lőttek! :)


Köszi a válaszokat!

2020. febr. 22. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!