Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 24 éves vagyok, párom 34. Én...

24 éves vagyok, párom 34. Én munkanélküli vagyok, bejelentett munkahelyem még nem volt. Páromnak egész jól fizető állása van, plusz az édesanyja is velünk lakik aki szintén dolgozik és tudna segíteni. Szerintetek bevállaljunk egy gyereket így?

Figyelt kérdés
gondolkodtdunk még azon, hogy gyerek elött kimegyünk angliába gyűjteni egy kis pénzt, aztán jöhetne a baba.
2012. szept. 21. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha annyira nem sürgős a gyerekvállalás, akkor lehet jobban járnátok, sőt biztos, ha előtte kicsit gyűjtögetnétek. Így ha szülnél, csak gyest és családi pótlékot kapnál, ez pár forint híján 38 000 Ft, szóval nem sok.
2012. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Én így nem vállalnám.
2012. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem laknék együtt anyóssal, még a sajátommal sem, pedig ő egy "szuper jó fej anyós" tényleg.

Sok mindenben megváltoznak, ha megérkezik az unoka, és ebből lehetnek gondok...

Persze konkrét személytől függ, meg hát szükség helyzetben ki lehet biztosan jönni, de ha tudtok saját lábra állni az szerencsésebb.

2012. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha én lennék a helyedben, akkor így biztosan nem. Egyrészt ne az anyósom, anyám, stb. tartson el engem és a gyerekemet, még részben sem. Másrészt ha sosem dolgoztál, és még lesz 1, esetleg később még több gyereked is, gyes után nagyon nehéz lesz 0 tapasztalattal később munkát találnod. Milyen végzettséged van amúgy? Párod állása mennyire biztos? A kapcsolatotok mennyire tartós? Mióta vagytok házasok? Van-e vagyonotok, megtakarításotok? Ha nincs, akkor én inkább gyűjtenék pár évig előtte és dolgoznék, mert nem szeretnék egész életemben eltartott htb. lenni. De mondom, ez csak az én véleményem. Nekem 3 gyerekem van, de ha ne adj Isten, egyedül maradnék, akkor is el tudnám őket tartani. 21 éves korom óta dolgozom, előtte tanultam.
2012. szept. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem!

Nekem mindig az járna a fejemben,hogy mi van,ha esetleg szétmegyünk és gyerektartást kapok!

Úgy,hogy ha még nem is dolgoztál, gyerekkel elhelyezkedni baromi nehéz lenne!

Fiatal vagy még, keress melót, dolgozz annyit,hogy legalább GYED-et kapjál!

2012. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, gyerek után nulla munkatapasztalattal semmi esélyed munkát találni. Meg az a havi 35000Ft amit a gyerek után kapnál semmire nem elég.
2012. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne. Előbb dolgozzál. Nem anyós segítségére kéne támaszkodni, magatoknak szülitek a gyereket.
2012. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!