Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő mire lesz a másodfo...

Mennyi idő mire lesz a másodfokú tárgyalás? Úgy általánosan.

Figyelt kérdés

A rendőrség meggyanusított, az ügyészség pedig megvádolt rablással, az ügyész 3 és 6 hónapot kért. Tegnap hosszú tárgyalás után, tanúk meghallgatása, beadványaim stb után délután a bírónő nem talált bűnösnek, mivel a bizonyítékok nem olyan erősek és felmentettek. De ez nem jogerős, mert az ügyész fellebbezett azonnal ott. A tárgyalás majd a törvényszéken folytatódik.


Az a kérdésem, hogy úgy általánosan mennyi idő mire másodfokú tárgyalás szokott lenni? Ebben az ügyben szerintetek mennyi idő?


Én 1 hónapra gondolok, de lehet több?



2020. febr. 21. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem több. Elég leterheltek a bíróságok. Ügyvéded nem kérdezted? Ő biztos jobban tudja. Azt azért tisztelem, hogy nem írtad, hogy ártatlan vagy.
2020. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet több. Egy hónap alatt kell eldöntenie a bíróságnak hogy elfogadja-e a fellebbezést, de hogy mikorra fognak új tárgyalást kitűzni az sok mindentől függ. nem mindegy hogy részben vagy teljesen fellebbezte meg az ügyész az eljárást, hogy valóban másodfokon lesz tárgyalva vagy visszamegy első fokra megismételni.

Gondolom most sem 1 hónappal azután volt a tárgyalásod hogy vádat emeltek ellened. Elméletileg rövidebb lesz az idő mint az első eljárásnál volt.

2020. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd kirendelt. Elköszönt és rohant, mert sok dolga van. Nem tartom én vele a kapcsolatot csak ott kellett lenni neki. Kötelező.


Az ártatlanságról annyit, hogy a kihallgatásaimkor is m8ndig mondtam, hogy én nem követtem el.


Természetesen a bíróság figyelembe vette, hogy a bizonyítékok nem olyan erősek, tanúkat hallgatott meg, a hosszú beadványomat elemezte és ennek alapján hozott iyen végzést.

2020. febr. 21. 12:41
 4/4 árokpart ***** válasza:
Egyébként nem végzés hanem ítélet. Polgári perben van végzés.
2020. febr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!