Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy ha papirpénzt...

Igaz, hogy ha papirpénzt lefénymásolok, s házkutatást tartanak nálam valami más miatt - akár nem is miattam - s megtalálják, abbol lehet jogi gondom?

Figyelt kérdés
2020. febr. 22. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Hamisításnak számít. Ha nem is börtönt, de felfüggesztettet biztos kapsz érte.
2020. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Szerencsédre a moder nyomtatókban szoftveresen le van tiltva a bankjegy másolás.
2020. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és amikor pénzeket ábrázolnak reklámkuponok, azt hogy oldják meg jogilag? és ha péld az én arképem van deák helyett az minek számit? (Orbánrol már látam ilyen képet, ráadásul csak Mátyás volt megnyirva [link]
2020. febr. 22. 18:40
 4/8 anonim ***** válasza:

#3, ez nem reklám, egy egy mém. A felső kép aggályos lehet.

Ha a saját képed van rajta, akkor nem hamisítás, mert nem utánzata egy bankjegynek. Abszurd módon az de volt hamisítás, amikor egy öreg juhászt 52 - ezres 'bakjeggyel" fizettek ki.


Az egy tök lényegtelen, hogy milyen módon találnak rá.

2020. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és az nem számit hogy a másik fele fehér?
2020. febr. 23. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem hamisítás. Lefénymasholhatod. Például saját társasjátékot csinálsz és ahhoz kell. A/4 lapra aminek a hátulja úgy is fehér lesz, az nem hamisítás..a hamisítás nem itt kezdődik.
2020. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor hamisitás, ha kétoldast másolok? Vahy hol kezdődik az amikor rámverhetik? Mert jo szorakozás lenne de nem akarom ilyen hulyeség miatt elveszteni a buntetlen előéletemet.
2020. febr. 23. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Mondjuk az én nyomtatóm átnyomja üresen a papírt ha papírpénz képét szeretném kinyomtatni, mindegy milyen pénznem. Kipróbáltam :D
2020. márc. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!