Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell bontási engedély?

Kell bontási engedély?

Figyelt kérdés

Szeretnék elbontani egy régi vályogházat, ami már megrögzött. Többen mondták, hogy ez engedélyköteles, de ami olvastam, az alapján viszont nem.

"Épületbontásnál az építésügyi hatóság engedélyét kell kérni, és az építési engedéllyel együtt benyújtható a bontási engedély. Engedély viszont csak bizonyos esetekben kell, ha a bontás műemléket érint, vagy helyi építészeti örökségvédelemi épületről van szó, esetleg olyan épületsorról beszélünk, ahol össze vannak építve a házak és a bontás érinti az alapozást vagy a csatlakozó tartószerkezetet. Ilyenek az ikerházak, vagy a sorházak."

Szóval hozzáértő véleményét szeretném kérni. Tudtommal a ház, nem tartozik az idézetben felsorolt kategória egyikébe sem.



2020. febr. 25. 20:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem ebbe a kategóriába akartam, de nem tudom hogyan lehet törölni.
2020. febr. 25. 20:55
 2/3 anonim ***** válasza:
Megrögzött?
2020. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

*megrogyott.

(atokorrektor szórakozik folyton.)

2020. ápr. 11. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!