Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betörőt elkapni nehéz feladat?

Betörőt elkapni nehéz feladat?

Figyelt kérdés
Ha egy házba betör valaki azt nehezen vagy egyáltalán nem lehet elkapni? Pl ha kamera van, maszk a fején nem ér semmit, ha riasztó mire kiér a rendőr vagy valaki a betörő már sehol. Vagy én gondolom rosszul és könnyebb őket elkapni mint gondolnám?

2020. febr. 28. 22:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Honnan veszed, hogy ezért írtam ki a kérdést amit írtál?"


Mi másért tetted volna?

A betörők előbb-utóbb, de mindig lebuknak. Vagy a lopott holmi értékesítésénél, vagy a tetthelyen, vagy annak közelében.

2020. márc. 3. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Amúgy azon gondolkoztam, hogy esetleg vadkamera (ilyen elrejthető) használható-e bizonyítékként? Ha pl kiteszem a kapuhoz vagy hogy az utcára nézzen? Úgy tudom hogy csak magánterületről készült biztonsági kamerafelvétel használható bizonyítékként. Vagy pl egy vadkamera is? Elvileg az nem biztonsági kamera?!
2020. márc. 3. 08:10
 23/25 anonim ***** válasza:

Nálam is veszik az utcát a kamerák.

Pont lesz.rom a betörő -esetleges- személyiségi jogait!

2020. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
#23 nem az, hogy te leszarod, de a törvény szerint gondoltam. Pár hónapja volt olyan, hogy egyik szomszéd kocsiját feltörték, neki is szintén vette egy kamera az utcát és tisztán látható volt a felvétel, de nem használhatták bizonyítékként, mert nem magénterületre néz. Szóval te hiába sz@_od le, sajnos a rendőrség nem veszi figyelembe a kamerafelvételt ilyen esetben.
2020. márc. 3. 11:40
 25/25 A kérdező kommentje:
#21 tényleg azt gondolod, hogy azért írtam ki, hogy "tapasztalatot" gyűjtsek?
2020. márc. 3. 22:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!