Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen szerkesztőprogramot,...

Milyen szerkesztőprogramot, tervezőszoftvert,2D-s CAD programot tudnátok ajánlani az alábbi feladat/probléma segítésére?

Figyelt kérdés

A probléma alapja a következő:

Sokadszorra fordult elő, hogy borítékra lett volna szükségem pontosan egy adott méretben, de az a méret sajnos közelről se egyezik meg egyik szabvány méretű, ill. a pécsi papírboltokban kapható borítékokkal.

Próbáltam utánanézni, de interneten sajnos nincs fenn kinyomtatható-majd-összehajtogatható minta európai formátumú - jól záródó - borítékokhoz. Sem webaplikációban, sem képek között.

B tervem a következő : Az alap borítékformát beszkennelem, ott valahogy a kontúr vonalakat digitalizálni kéne, majd a kívánt méret szerint átszerkeszteni.

Közben probléma az is, hogy olyan méretet, amit szeretnék, A4 méretű lapból nem lehet kihajtogatni, ahhoz már túl nagy az alapja. Emiatt sajnos az alapformát nem fogom tudni egy-az-egyben kinyomtatni. Dobozoknál csináltam régebben erre azt, hogy darabokban nyomtattam ki (képszerkesztő segítségével) úgy, hogy összeragaszthatók legyenek a kivágott részformák egy nagy alapformává, s azt hajtogattam össze.

Ezzel viszont most nem akarok majd szórakozni : mivel elkezdtem suliban műszaki rajzot is tanulni ("töltelék tárgyként"), ezért arra gondoltam, megpróbálom majd A3 vagy A2-es papíron megszerkeszteni az alapformát.

Erre viszont a scannelt alapformából kéne csinálnom egy, a feladatra alkalmas 2D-s CAD programmal egy pontos tervet is.

Az alapformát egy szétbontott boríték segítségével már körberajzoltam és bescanneltem :

[link]

A továbbiakban szükségem lenne egy jó, de egyszerűen, még laikus által is könnyen használható CAD programra, amivel a scannelt képet tisztességesen körbe tudom rajzolni, jelölni a méreteket, s esetleg segédvonalakat behúzni, felpróbálni annak érdekében, hogy papírlapon a valós méretben meg tudjam szerkeszteni.

Milyen programot, segédeszközt tudnátok erre a feladatra ajánlani?


2017. nov. 15. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom minek ehhez CAD.

Méretezés, megrajzolod pl corel-be a méretek alapján, és kinyomtatod olyannal ami tudja ezt a méretet pl A3 nyomtató, vagy plotter-rel.

Ennyi

2017. nov. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Minden háztartás alapeleme a plotter.
2017. nov. 15. 07:05
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Anyám.... :D


Tudod mi kell neked? Ceruza és vonalzó.

Hogy lehet ennyire túlbonyolítani valamit? :-)))))))

2017. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha leméregeted, egy excel táblába beírva bármilyen méretet ki tudsz számoltatni.

Onnan pedig egy lapra megrajzolni.

"szükségem lenne egy jó, de egyszerűen, még laikus által is könnyen használható CAD programra, "

Sajnos a laikusok számára használható nem biztos hogy neked is jó lenne.

De próbáld meg a SketchUp-ot.

2017. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó : KÖSZÖNÖM! Kipróbálom a programot, hátha jó lesz.
2017. nov. 15. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!