Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nevetségesen enyhék...

Miért nevetségesen enyhék Magyarországon a törvények? A fidesz miért csak akkor szigorít ha az érdeke azt kívánja?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy egy 17 éves lányt félholtra vertek és egy aknába dobtak (még élt szegény) és meztelenül találtak rá szóval az elkövető valószínű meg is erőszakolhatta, és 4 évet szabott ki a bíróság. Azzal védekezik, hogy valaki más verte össze a lányt ő meg megijedt, hogy őt gyanúsítják és ezért inkább bedobta egy aknába, hogy meghaljon. Most szabadon távozott. A lány apja elájult mikor megtudta. A lánya sosem megy már haza de a gyilkosa mehet bulikázni kis grofóra.


Ha orbán ráhelt verné agyon valaki, akkor is 4 évet kapna az elkövető?



#büntetés #gyilkosság #fidesz leszarja a szavazóit
2020. márc. 3. 12:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
180-nal menni a belvárosban, nem odafigyelve ugyanúgy emberölés, csak kevésbé szándékos.
2020. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Előbb még 120-at mondtál. Ki ne derüljön hogy valójában csak 80-al ment.
2020. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
21%
De persze nem véded az ilyeneket... Egyébként élek a gyanúperrel, hogy a legtöbb ilyen baloldali. Egyszer egy balos le is írta, hogy ők inkább az elkövetőkkel éreznek együtt... Egy erkölcsös ember elítélné az ilyen gázolókat.
2020. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Enyhe?


Rablásért, amit el sem követtem, az ügyész megvádolt 3 és fél évet akart hogy zárjanak el.

Ez nem lett volna enyhe.


Még jó, hogy a bíróság észrevette, hogy nem követtem el és felmentett. Az ügyész fellebbezett úgyhogy a törvényszéken lesz másik tárgyalásom majd valamikor. Most volt elsőfokon.

Szóval még lehet le kell ülnöm azt a 3,5 évet ártatlanul ami nem enyhe lenne, de bízok benne h a törvényszék is úgy véli a dolgot mint az első fokú bíróság.

2020. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Gondatlanságból elkövetett emberölés az, hogy (tekintsünk el akkor a nem rábizonyítható dolgoktól) találunk egy halottnak vélt lányt, és mivel megijedünk, hogy talán mi leszünk gyanúsítva, ezért fejjel lefele (hogy biztosan meghaljon) bedobjuk egy vizes aknába?

Ezt betudjuk a hirtelen sokk hatásának? Tudatosan elvonszolta odáig a lányt, akit ismert is, és képes volt ezt tenni vele, hogy ne keveredjen gyanúba? Hogy meg se találják a lányt? Ha valóban halott lett volna a lány, ez még gyilkosságban való segédkezésnek, cinkosságnak is elmenne, mert segített elrejteni a holttestet. És ez még csak az a verzió, hogy a bántalmazás és esetleges szexuális zaklatás vádja alól felmentettük.

Értem én, hogy papírra vannak vetve a jogszabályok, de azért ez bármely jóérzésű embert felháborítana. Én sem pártolom, hogy valakit olyanért ítéljenek el, ami nem bizonyítható, de ha a száraz tényeket vesszük alapul, amit először hazugsággal leplezett, aztán bevallott, akkor is ez több a gondatlanságnál. Ha valaki nem így gondolja, az nem tudom melyik bolygón él...

2020. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!