Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért vannak...

Magyarországon miért vannak ilyen nevetségesen magas adóterhek, harmadik világbeli színvonalú állami szolgáltatásokért cserébe? Nem lenne jobb mindenkinek az adók minimalizálása és minden lehetséges szolgáltatás privatizálása?

Figyelt kérdés

Gondolkozzunk csak el, nyersen tömören:


A MÁV SZAR

A BKV SZAR

A VOLÁN SZAR

Az állami egészségügy SZAR

Az állami iskolák felszereltsége SZAR.


Ezt bárki tapasztalhatja aki Magyarországon él.


Ezekért az éppenhogycsak működő, kubai fejlettségi szinten álló hatékonyságot hírből sem halló pénzszivattyúkért kemény adókat perkálnak Magyarország lakói, akár a munkaadót, akár a benzinadót, akár az ÁFÁ-t nézzük.


Sehol sincsenek Európában ilyen magas adóterhet, csak a Skandináv országokban, ott viszont minden állami szolgáltatás kiváló.



Nem lenne jobb ennél az adók drasztikus lecsökkentése és az összes lehetséges szolgáltatás privatizálása? Ha szinte csak magániskolák, magánkórházak és magánkézben lévő tömegközlekedés létezne, az robbanásszerű fejlődésnek indítaná ezeket a szolgáltatásokat, és mivel több cég versenyezne egymással, az arra ösztönözné őket, hogy minél fejlettebbek és olcsóbbak legyenek.


Ha nem kéne ennyit adózni, simán lenne pénze a legtöbb embernek kifizetni ezeket a magánkézbe került szolgáltatásokat.



Az én véleményem szerint mindenki jól járna ezzel, kivéve a megrögzött Kádáristák és azok, akik munkanélküliségre hivatkozva begyűjtögették a havi 27000 segélykét, titokban meg feketéztek.


Természetesen a segélyek drasztikus csökkentése is napirenden lenne.


2012. márc. 5. 19:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Én egyetértek veled, én is inkább az amerikai modell híve vagyok, aminek a lényege az öngondoskodás, de úgy, hogy ehhez otthagyják nálad a pénzt, azaz az adók töredékei az itteninek. Ez tényleg abszurd, hogy nálunk van a világ legmagasabb áfája (27 %), és a többi adó is skandináv vagy a feletti színvonalú, az ellenszolgáltatás meg siralmas.


Sajnos ki kell mondani, hogy a magyar "elitre" kár 10 Ft-ot is rábízni, mert ellopnak, eltékozolnak mindent. Mindegy, hogy milyen pártnak hívják, egyik se alkalmas és hivatott az ország vezetésére. Ilyen helyzetben tényleg jobb lenne, ha leszállnának rólunk, és hivatalosan se nyújtanának semmit, de akkor az adónkat se marják le. legalábbis ne ilyen elképesztő mértékben.

2012. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
45%

A tömegközlekedési eszközök olyanok amilyenekké az utasok tették. Ne mond már, hogy magukat graffitizték össze, és a kalauzok szabadidejükben felhasítják a bőrüléseket... Röviden tömören az utasok SZAROK. A tömegközlekedés egyébként világszinten kiemelkedő. Nem tudsz még egy ilyen országot mondani, ahol a városok szintjén ilyen tömegközlekedés van kiépítve.


Lehetne alacsony adó, de akkor le kellene építeni az oly természetesen elfogadott szociális rendszert. Hisztizik a sok nyugdíjas, próbálnának csak meg szlovák nyugdíjból megéli...

Nem tudom téged honnan szalajtottak Zöld Kobold, de furcsa felfogásod van a világról. Tudod ki tudna megfizetni egy magánegészségügyet? Neked van 100 ezer forintod, hogy egy mandulát kivegyenek a gyerekednek? A magániskolák? A szegényeknek még ennyi esélyük sem lenne tanulni, mehetnének libát hajtani a mezőre...

A tömegközlekedés? Úgy ahogy van tönkremenne, semmi profitot nem termelnek ezek a vállalatok, olyan veszteségesek, hogy hihetetlen.

2012. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
2-es! Az utasok máshol se jobbak, csak ott takarítanak utánuk, meg jobban szervezett minden! A magánegészségügyről meg csak annyit, hogy én nagyon nyugodt és boldog ember lennék így 50 évesen, ha a zsebemben lenne mindaz a pénz, amit én és a munkáltatóm eddig egészségbiztosítás címen befizetettünk. Hozzáteszem, hogy én hazai viszonylatban elég magas jövedelmű, bejelentett állásban vagyok.
2012. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem mindenki kereshet olyan sokat, mint te. Nem mindenki olyan szerencsés mint te. Az asszony akinek meghalt a férje, és a gyerek daganatos megbetegedésben szenved meg dögöljön meg?


Apropó 3. világbeli közlekedés szolgáltatások : [link]


Komolyan, miért kellene dupla kapacitással ráállni a utasok utáni pusztítás rendezésére? Mért nem elég egy "az okos ember nem szemetel, a többinek meg tilos", mint az emlegetett skandináv országokban?

2012. márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
De. Lényegesen jobb lenne. Csak az állam nem fog ezekről lemondani, mert akkor nem tudna téged (minket) kifosztani.
2012. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%
De aztán ha fényes nappal kirabolnak az utcán, kedves Zöld Kobold, ne csodálkozz, a minimális adók miatt a rendőrség is minimális lenne, és a segélyek nélkül egy ezresért is elvágják a torkod az utcán.
2012. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

Áruljátok már el, hogyan tud néhány 100 ember 1000 milliárdokat ellopni?! Annyira irritál ez a kocsmai duma, hogy a kormány csak arra való, hogy elvegye a kicsi embertől a pénzt. Van fogalmatok róla mekkora összegekről beszéltek, vagy csak böfögtök bele a nagy világba?


Ez a buta, gyöpös, lusta, trehány magyar mentalitás. Ez az oka mindennek. A nép. Én nem az Orbán Viktor miatt rühellek itt élni, hanem ez miatt az alja, nyervogós, lusta, semmire kellő nép miatt.

2012. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Hát aki itt a mellett agitál, hogy az adónkból megvéd minket a hatékony rendőrség, az még biztos nem került kapcsolatba sértettként ezzel a szuperszervezettel. Csak és kizárólag leráznak, elküldenek, elbagatellizálnak mindent, hogy ne kelljen vele foglalkozni.


A tömegközlekedés tisztán tartásáról meg annyit, hogy Skandináviában ugyan nem jártam mostanában, de Hollandiában láttam, mi a titka. Az hogy állandóan takarítanak, és nem az, hogy ott olyan szuper utasok vannak.

2012. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

Édes jó koboldom!

Elmondom az alapvető hibáját az elgondolásnak. Szerinted ha a mi adónkból az állam nem tudja ezeket a vállalatokat rendesen fenntartani, akkor hogy menne ugyan ennyiből egy magánvállalatnak? Sehogy. Drágább lenne a busz, ritkábban járna, rohadtul drága lenne az orvosi ellátás, az iskoláztatás pedig megállna 8 általános után, mert nem lenne rá pénze az embernek. És ez marhára nem jönne ki saját zsebből még akkor sem ha egy fillér adót sem fizetek. Ez amit leírtál csupán annyi változást hozna, hogy nem az állam adósodik el, hanem mi.

2012. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
17%

Az állami cégek privatizálása pedig a korrupció melegágya. Igazat adok annak a válaszolónak aki azt a röhejes mítoszt cáfolja, hogy minden pénzt a gonosz állam lop el, de a privatizálások valóban ilyen helyzetek.


Mi volt a Malévval amikor pár éve eladták? Ugyan úgy becsődölt, az mentette meg, hogy visszavásárolta az állam (de így is becsődölt).

2012. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!