Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alulárazott termékre leadott...

Alulárazott termékre leadott rendelésemet törölték, van esélyem kiegyezni a bolttal?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy terméket olyan 80-90 százalékkal olcsóbban mint a piaci ár, erről kaptam automatikus meg rendes visszaigazolást is, kártyával előre fizettem. Nem tettem a kosárba irreálisan sokat, átlag otthoni felhasználásra 2 darabot.

Másnap a bolt küldött egy emailt, hogy törölték a rendelésemet, visszafizetik majd a pénzem, ha megadom a számlaszámom.

Idézném a kapott emailből:

"Jogszabály alapján a kereskedelmi gyakorlat megítélésekor olyan fogyasztó magatartását veszik alapul, aki észszerűen tájékozódva, a vásárlás során általában elvárható figyelemmel és körültekintéssel vásárol"


Amikor én megrendeltem a terméket akkor a harmadik fél által működtetett Árukereső-n két másik bolt is nagyjából hasonló áron listázta a terméket. Az ÁSZF-ükben nem volt kitétel a hibás ár ilyen esetére, de szerződésnek tekintik a rendes visszaigazolást.


Nem gondolom hogy ezek után még kézhez kaphatom a hibás áron, inkább szeretnék valami köztes megoldást találni a bolttal. Amennyiben szerintetek van alapja az igényemnek, kérlek adjatok tanácsot, hogy hogyan kezdjek hozzá, esetleg mit írjak még ehhez hozzá?



2020. márc. 4. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vmelyik nap még egy 0 forintos sisak volt a dolog, és oda másolta be valaki ezt az idézett szöveget. :D
2020. márc. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

3. paragrafus, de nem tudom mennyire abszolút ez a törvény, a fentebb leírtak számítanak-e valamit.

[link]

2020. márc. 4. 02:41
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Vedd meg normális áron, ha kell.

Ne vedd meg egyáltalán, ha nem kell.

Ennyi.

2020. márc. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Magyarországon vagyunk. Hiába vannak törvények ha azoknak egy állampolgár érvényt szerezni egyszerűen nem tud a gyakorlatban. Add fel, ez a legjobb tanács hidd el. Esetleg a nyilvánosság ereje ami sikerrel kecsegtethet, Tékozló Homár például.
2020. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha csak automata visszaigazolást kaptál, akkor a bolt jogszerűen járt el
2020. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5# Pont ez az, rendeset is kaptam.
2020. márc. 4. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!