Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet felelősségre...

Hogyan lehet felelősségre vonni a pszichológusokat az el nem végzett munka miatt?

Figyelt kérdés

Vagy pszichoterapeutákat, mindegy.

Miután nincs nyoma a munkájuknak azt mondanak amit akarnak, mindenki nekik hisz,mert ők a szakemberek.

De aki úgy érzi,hogy feleslegesen fizetett a szolgáltatásért,sőt nem kapott semmit a pénzért az , hogy tudja ezt bebizonyítani?

Ígérnek valamit,hogy kinek miben tudnak segíteni és amikor a kuncsaft elégedetlen,nem kapja meg akkor rá kenik a felelősséget,mondván, hogy ő nem tett eleget.

Ők nem vállalnak felelősséget!

Mit tehetünk ilyenkor? Hol tehetünk ez ügyben panaszt,feljelentést?

Ha igénybe veszünk egy szolgáltatást és a pénzünkért nem kapunk semmit akkor mi a teendő, hol kell reklamálni,kinél kell panaszt tenni? Hogy lehet a szolgáltatót(pszichológus,pszichoterapeuta)felelősségre vonni? Hiszen nem segített!



2020. márc. 4. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, mit mondtak neked, de az biztos, hogy senki nem ígéri, hogy megoldja helyetted az életed.
2020. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem véletlenül nevezik áltudománynak. Amúgy bizonyítani sosem fogod, mivel ők mindig azt fogják mondani, hogy próbáltak segíteni, de nem használt. Úgy mint a fogkő elleni fogkrém: nem az van ráírva, hogy megszünteti a fogkövet, hanem hogy harcol a fogkő ellen. (Aztán a végén a fogkő nyer. Van ilyen.) :)
2020. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Sehogy. Ha nem segített ráfogják, hogy te nem tettél meg mindent

Vannak erre szép "bölcs" szavak mint pl az "Én csak kinyitom az ajtót, neked kell belépned rajta"

Úgyis kimagyarázzák, hiszen ezt tanulták X évig...

2020. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Ha elmégy egy színházba, és nem tetszik a műsor, hanem úgy érzed kicsalták a pénzed, attól még épeszű ember nem fogja beperelni a színházat.

De mondhatnám, ha valaki kimegy a Forma-1-re, és dögunalom a futam, mert Hamilton nyer megint, akkor sem adják vissza az árát. A pszichológus egy szolgáltatás, amit te önként veszel igénybe, innentől kezdve csak egy idióta pampog erről.

2020. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Aki ezt komolyan kérdi és trollkodásból, ott tényleg sok el nem végzett dolguk lehet a pszichósoknak.
2020. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Ennyi erővel visszakövetelheted a pénzed egy sima orvostól is, az sem tud mindig segíteni

Esetleg az ügyvédedtől is egy vesztes per után

Ugyan ez egy pszihológus is, rengeteg embernek segítenek de megesik, hogy van olyan akinek nem használ, több idő kell neki, vagy másfajta terápia

2020. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A kérdés csupán elmélet, de komoly.


Ha valaki nem végzi el a munkáját, amiért pénzt kap és ennek a munkának nincs nyoma, azt a személyt, hogyan lehet felelősségre vonni?

Ez a kérdés!


Nekem pl csak azt az ajtót nyitották ki amin beléptem a szobába azért, hogy most már távozzak!!

Azt írta/írják a honlapon, hogy ha ilyen-olyan problémái vannak keressen bizalom segítünk önnek.

Egy tárpián közös munkáról lenne szó,de csak a fizető fél dolgozik a másik nem csinál semmit!!


Lehet példálózni a színházzal, az F-1-el, meg az orvossal aki nem tud segíteni,de máshonnan is meg lehet közelíteni a dolgot. Elviszed az autód a szerelőhöz aki közli veled, hogy neked kell kitalálnod,hogy mi a baja, szerszámot nem kapsz a javításhoz,de neked kell megszerelni a kocsit hiszen a tiéd. Majd a végén az autószerelőnek fizetsz! Hogy tényleg az volt-e a baj amit mi megállapítottunk magunknak az koránt sem biztos.

Vagy: közli veled a gyógytornász,hogy találd ki mi a bajod, majd és azt is,hogy kell helyrehozni,de fizetned kell neki ezért!

Magánrendelésen egy szolgáltatásért fizetünk!!

Viszont ha nem csinál semmi vagy nem hajlandó foglalkozni velünk akkor miért fizetünk?


Hogy a színházi előadás tetszik-e vagy sem az teljesen szubjektív,de kapsz a pénzedért valamit és nem neked kell eljátszanod!!


Fontos kiemelni,hogy ha valaki nem elégedett,úgy érzi nem működik a terápia akkor az az ő hibája!!

Hol van itt a munkával járó felelősségvállalás???


Nekem konkrétan fizetnem kellett azért,hogy pár alkalom után ajtót mutassanak, mondván nem akarnak velem dolgozni. Tehát a semmiért fizettem!

2020. márc. 9. 14:12
 8/15 anonim ***** válasza:
14%

7# Jogos a felvetés.

Lehet lefelé pontozgatni, de én egy fillért nem adnék pszichológusnak. Sőt mi több, ingyen sem venném igénybe. Még a Gyakorinak is több értelme van.

Ha problémám van, megbeszélem a hozzám közel álló emberekkel, akik ismernek, nem csak jópofiskodnak. Pénzért.

2020. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Van egy olyan érzésem, hogy a kérdezőnek valami személyes ellenérzése van -hogy NAGYON finoman fejezzem ki magam- a pszichológusok ellen, hiszen láthatóan a kérdésben megfogott állítások cáfolatát egyszerűen lesöpri, és megmagyarázza, hogy az összes többi szolgáltatás miért is nem olyan, mint a pszichológus.

Mert a logikája kb. ez: elmentem moziba, nem tetszett a film, adják vissza a jegyem árát ennyi, ezt a hülyeséget mondod másképp csomagolva. Ez mondjuk egy nyolc éves gyerektől érthető reakció egy szar filmre -mondjuk neki a szülei fizetik- de egy felnőttől nem, vagy nagyon buta és primitív felnőttről van szó.

Te pont ugyanezt mondod, csak a filmet kicseréled arra, hogy pszichológia.

Most három opció van:

1. te egy kb. nyolc éves gyerek vagy

2. te egy nagyon primitív és buta felnőtt vagy.

3. te egy felnőtt vagy, aki sokat járt pszichológushoz, de az nem tudott csodát tenni, ezért most itt hirdeted "világmegváltó okosságod".

Válassz melyik vagy a háromból.

2020. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9


Én a 2,3,4-es vagyok. Gyanítom számodra csak ez az elfogadható.

Nekem úgy tűnik,hogy az én példáim jobban leírják a valóságot és úgy tűnik,hogy te sem akarod megérteni miről beszélek.

A mozi passzív fél a pszichológusnak aktívnak kellene lennie! Rossz példát hozol fel.

Talán szakmabeli vagy? Véded a mundér becsületét vagy fáj az igazság? Igen, van tapasztalatom alapján jogosnak érzem a kérdésem. Ez nem arról szól, hogy tetszik vagy sem. Ha csinálna,mondana valamit vagy érne valamit az egész nem érdekel,hogy tetszik-e. Kapok valamit a pénzemért. Azt sem kétlem,hogy új a megközelítésem,szokatlan,de ha úgy nézzük, hogy a pénzért szolgáltatást veszek akkor jogos a felvetés.

2020. márc. 11. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!