Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni elhúzódó...

TheMartin03 kérdése:

Mit tudok tenni elhúzódó garanciális csere esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok kedves olvasók!


A problémám az lenne, hogy egy számítástechnikai webshopon rendeltem magánszemélyként egy számítógépalkatrészt, mely másfél hónapja elromlott. Ezt jeleztem feléjük, küldtek az alkatrészért garanciafutárt, ezzel beérkezett hozzájuk a termék január 23.-án.


Azóta különösebb passzoló emaileken kívűl semmit nem tudok a garanciális cserémről.

(A terméket 2019 augusztusban rendeltem, 2 év gyári garanciát írnak rá)


Előző garanciális cserém is totál macera volt ugyanennél a webshopnál, persze a telefont nem veszik fel, és ha igen, akkor is elküldenek, hogy a garanciális ügyintézést emailben jelezzem az adott emailre, ők nem intézik ezt a részt... Arra válaszolni szökőévente szoktak.


Lehet-e tenni valamit, van-e valami előírása a webshopon rendelt dolgok garanciális lefutási idejének, vagy ami kicsit is könnyebb helyzetbe hoz engem?


Hisz most olyan, mintha másfél hónapja kölcsönadtam volna a webshopnak a termékem, ingyen és bérmentve.


Aki tud segíteni, annak előre is köszönöm, illetve azt is, ha valaki ezt legalább végigolvasta.

További szép napot!



2020. márc. 5. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekmúlás, ellehetetlenülés. Ezekre a szavakra keresnék rá a PTK-ban (bocs, nem linkelem, nagyon fáradt vagyok).
2020. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, már ezzel is sokkal előrébb vagyok, hisz teljesen más pályán tevékenykedem, és fogalmam sem volt, hogy hogy nézzek utána, köszönöm! :)
2020. márc. 5. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Hibás teljesítés miatt tértivevényes levélben állj el a szerződésből, adj nekik 8 napos pénzvisszafizezési határidőt
2020. márc. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, legközelebb lehet megfogadom!:)
2020. márc. 6. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!