Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családnév németesítése?

Családnév németesítése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy képzettségtől függetlenül német nyelvterületen mennyivel növelheti az ember elhelyezkedési és (potenciális) karrier esélyeit, ha német (hangzású) neve van?


Persze, ettől még az állampolgársága és a születési helye változatlan, tudom, inkább az első benyomásra lennék kíváncsi, ha van hasonló tapasztalatotok.



2020. márc. 11. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy megszólalsz tudják, hogy nem vagy német.
2020. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Abu al baluhkhar,ez manapság egy gyakori német név.


Viccen kívül ott annyi migráns/vendégmunkás van hogy magadról le$z@rják hogy milyen neved van,német nekik pista is meg fritz is

2020. márc. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Sváb vagyok dolgoztam Németországban és mindenki azt hitte svájci vagyok vagy osztrák.
2020. márc. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. márc. 13. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

Nem a neved számít, a német nem hülye, tudja, hogy németes hangzású név lehet nem német emberé, ahogy német embernek is lehet nem német neve.

Az első benyomást az fogja tenni, ahogyan megszólalsz. Ha érted őket és ők is téged, az jó pont. Ha magyarul makogsz meg kézzel-lábbal kommunikálsz, netán angolul akarsz majd sértődötten duzzogni kezdesz hogy miért nem beszél senki angolul - nos, az nem szerencsés.

2020. márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!