Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elhunyt a nagymamám és a...

Elhunyt a nagymamám és a temetési költségéről szeretnék kérdezni egy dolgot, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Elhunyt a nagymamám, halála előtt kb 2 évvel átíratta a teljes vagyonát azaz egy telket és rajta egy házat a két fiára. Tavaly meghalt az egyik fia az apukám és utána örököltem az ő részét, a telek és ház felét. Viszont mama maradt a házban a haszonélvező. Viszont miután elhunyt tőle már nem örökölhettem semmit hisz korábban apától örököltem a vagyona felét.

Innentől kezdve kinek kell a temetési költséget fizetni? A hozzá legközelebbi rokonának a fiának? A fia azt mondta hogy nekem és neki kell közösen fizetni a temetését,mert mi vagyunk az örökösei, de én nem örököltem tőle már semmit, akkor miért kellene nekem fizetni? Én javasoltam hogy a fia és a 3 unokája együtt fizessék a temetését,de a másik két unokája nem akar fizetni mert azzal érvelnek hogy csak én örököltem. Ilyenkor kinek van igaza?



2020. márc. 13. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Saját vélemény:

én úgy tudom, hogy az örökség összegének értékéig adósságot is lehet örökölni. Pl. apádtól örököltél 2 milliát és 500 ezer adósságot akkor a 2 milliódból azt az 500 ezret ki kell fizesd annak akinek apád tartozott.

Szerintem itt is kb. valami ilyesmi a helyzet, hogy apád "tartozott" nagyanyádnak azzal, hogy az örökségért cserébe elföldeli, így ezt a követelést te is megörökölted a vagyonnal együtt.


Ugyanakkor ha nem akarsz fizetni menj el egy ügyvédhez vagy közjegyzőhöz aki jártas a témában és kérdezd meg őt. De szerintem nem épp elegáns a részedről, hogy nem akarsz beszállni felesben hacsak az örökölt telek+ház nem ér kevesebbet mint amit a temetésre költenél.

2020. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már kifizettem a költség felét( a mésik felét a fia fizette) csak fura hogy a másik két unokája nem akar fizetni.
2020. márc. 13. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:

A másik két unoka gondolom a ház másik felét fogja örökölni az apjától, aki az ő ház részüknek megfelelő tartozást kiegyenlítette.


Most gondolj bele mondjuk abba, hogy a nagybátyád is halott és neki 9 gyereke van.

Nagyanyádnak 10 unokája van és mondjuk a temetése 1 millió forint, az ingatlan ára meg 10 millió amit rátok hagy.


Akkor szerinted mi az igazságos, hogy bár te 5 milliót örökölsz, a többi unoka meg 555 ezeret mégis mindenki 100 ezret ad bele a temetésbe vagy az ha te 500 ezert adsz a temetésbe a másik kilenc unoka meg fejenként 55 ezret?

2020. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajátosan nézed a dolgot. A nagymamádnak valaha volt egy ingatlana. Ma nincs neki, viszont ennek az ingatlannak a fele a tiéd, másik fele a nagybátyádé. Ebből következik, hogy a további költség fele is a tiéd. Ennyit mond a jog.

Már csak azt kell megvizsgálni, mit mond a morál és az emberség. Nagyjából azt, aki közeli rokona, pláne közvetlen felmenője halálának költségeiből ilyen problémát csinál, annak csak annyit érdemes kívánni, vele is történjen ez. Majd csak elkaparják valahogy.

2020. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Örökösöknek kell fizetni egyenlő arányban, akkor is, ha nem örököltél semmit

Vagyis esetedben fele-fele a nagybátyáddal

2020. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet ezt csak a pillanatnyi papírforma anyagiak szerint nézni.


Mert ha a mama pl sokkal többet adott az egyik unokájának csak azért mert, akkor az az unoka hiába nem örökölt most, azért illene hogy beszálljon a temetésbe.

De ezt csak a család tudja, nekik kell megbeszélni együtt.

2020. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!