Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így örökölhetek? Az apai...

Így örökölhetek? Az apai nagymamám meghalt, (édesapám is már régen) most jött a hagyatékról a levél, amiben volt egy öröklési szerződés, miszerint a mama házát az édesapám két testvére örökli.

Figyelt kérdés
Így nekem semmi nem jár. Van esélyem? Van értelme ennek nekimenni ha már írtak egy ilyen szerződést?
2018. ápr. 3. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ėrtelme!
2018. ápr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéddel kellene megnézetni, nem egy csapat random ismeretlentől tanácsot kérni a neten.


Általánosságban az mondható, hogy az örökösödési szerződés az eltartási szerződés egy fajtája, és mint ilyen alkalmas lehet örökösöknek az öröklésből való kizárására.

2018. ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, ha már íródott ez a szerződés, akkor ennek pont ez a lényege, hogy úgy legyen minden, ahogyan le van írva. Ha ezek ellenére könnyen hozzá lehetne jutni nekem bármihez, akkor nem lenne értelme egy ilyen szerződésnek.
2018. ápr. 3. 08:54
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha a nagymama végintézkedési képességének birtokában volt, a szerződés alakilag megfelelő és a szerződés több, mint 2 éves, akkor nem jár neked.
2018. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szerződés 22 éves
2018. ápr. 3. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Hiába írtak szerződést, a köteles örökrészt meg kell kapnod, hacsak nem verted, kínoztad, éheztetted, stb. és ezekről bizonyíték is van.

Engem speciel kitagadtak az örökségből hazugságra hivatkozva, megtámadtam bíróságon, és a köteles részt meg is kaptam.

Nem annyi lett a házból az enyém, ami normál öröklésnél járna, hanem a harmada a rám eső résznek, de akkor is, na...

Ne csüggedj és ne hagyd magad! :)

2018. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Nagymamád mit akart volna? :)
2018. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is ismertem őt, saját döntése voltam, hogy nem foglalkozik velem. Amúgy nem egy nagy értékű ház, elgondolkodtató, hogy megéri-e oár százezerért kínlódni...
2018. ápr. 3. 21:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem is ismertem őt, saját döntése voltam, hogy nem foglalkozik velem. Amúgy nem egy nagy értékű ház, elgondolkodtató, hogy megéri-e pár százezerért kínlódni...
2018. ápr. 3. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:
ilyen esetekben a legközelebbi hozzátartozót illeti az örökség. Szóval ha édesapád két testvérének vannak leszármazottai akkor őket illeti ha még élnek ha nem akkor az ő házastársa /gyermeke. Ha édesapád felé is volt valami örökség akkor az a tiéd igen
2018. ápr. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!