Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öregségi nyugdíjban mennék...

Öregségi nyugdíjban mennék másfél hónap múlva, jelenlegi munkaadómnál egy éve dolgozom. A munkaadó szóban felmondott nekem a koronavírusra hivatkozva, hogy ebből adódóan nincsen munka. Megteheti ezt a munkaadó velem szemben?

Figyelt kérdés
Nyugdíjamat megelőzően másfél hónappal előbb szóban felmondhat? Semmilyen írást erről nem kaptam. Mit tudok tenni ebben a helyzetben? Milyen jogorvoslati lehetőségekkel élhetek? Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat.
2020. márc. 17. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Megteheti.

HA!:

...az általad betöltött munkakör megszűnik és nem kerül átszervezés alá a a munkakörrel összefüggő munkafeladat,vagy maga a munkáltató megszűnik,befejezi tevékenységét a megkapott működési engedélye alapján.

Alapesetben védett vagy így a másfél hónap munkaviszony igazolásával és kifizetésével elküldhet.A felmondás kézhezvételének (írásban) időpontjától számított 5 NAPTÁRI napon belül.

2020. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem mindenkinek mondott fel a munkaadó, többeknek cégen belüli áthelyezéssel megoldották a munkaviszonyuk folytatását ezek fiatal munkavállalókat jelentenek. Nekem mondott fel de csak szóban a munkaadóm azzal az indokkal hogy a korona vírusból adódóan több munkaterület is meg szűnt.Szerintem engemet mint nyugdíj előtt állónak fel kellett volna a másik munkaterületen való alkalmazást a munkaadónak. Sőt arról meg hallani sem akar a munkaadó, hogy a másfél havi munkabéremet kifizess, a nyugdíjam időpontjáig. De mi van akkor ha a munkaadó tértivevényes levélben küldi meg részemre a felmondását, amit alá kell írnom, Ez az aláírás azt bizonyítaná, hogy a munkavállaló elfogadta a munkáltatói felmondást?
2020. márc. 17. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!