Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A (z esetleges) kijárási...

A (z esetleges) kijárási tilalom esetén, utaztathatom a saját gyerekem, a saját autómban 25kmt, hogy elvigyem a "babysitterhez", hogy én meg dolgozni tudjak menni?

Figyelt kérdés

Babysitter nem tud jön!

Ez így járható út lesz?

Törvényt,rendelet,BÁRMIT, nem szegek meg majd vele?


2020. márc. 20. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha lesz kijárási tilalom, akkor nagyon sok munkahely értelemszerűen bezár, lehet, hogy dolgoznod se kell menni, így babysiterre se lesz szükséged, hisz magad vigyázhatsz a gyerekre.


A "kijárási tilalomnak" is lehetnek fokozatai, pl. településelhagyási tilalom, vagy indok (bevásárlás, nélkülözhetetlen munkába járás), majd kiderül. Esetleg lehet, hogy találsz közelebb is bébicsőszt.

2020. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magunk közt szólva, ha kijárási tilalom lesz, nem lesznek ilyen problémáid. Hacsak nincs kőolajkutad, olajlepárlód lőszergyárad vagy minimum saját lőszerraktárad. Ha meg rendelkezel ezekkel miért érdekel megszegsz e valamit?
2020. márc. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az én munkám pont nem fog megszűnni,ez 100%!

Ezért érdekelne!

És KOMOLYAN!

2020. márc. 20. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Babisitter. Hívjad egyszerűen bébiszitternek, felesleges a jampizás. És ha a babisitter odakiöltözne? Lehet egyszerűbb.
2020. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A jogi rovatba tettem,így egyértelmű,hogy a jogi része érdekel!

Miért kell folyton kombinálni!

Máris rohanok helyet csinálni az egész családjának,meg a kutyáinak!

2020. márc. 20. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Jogilag nem viheted a babisinterhez kijárási tilalom esetén.
2020. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olaszoknál pl. úgy van, hogy a hatóságoktól lehet külön engedélyt kérni az alapesetben engedélyezett mozgásokon kívül, alaposan indokolt esetben.

Ha nálunk is hasonló helyzet lesz majd, akkor el tudom képzelni, hogy igényelni tudsz majd engedélyt egyéni elbírálás alapján erre és ha ezt megadják, akkor már szabadon viheted a gyereked a babysitterhez.

2020. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!