Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kölcsön adtam 300000ftot...

Kölcsön adtam 300000ftot akkori baratomnak, de ő ezt nem hajlandó visszaadni, ezt a penzt ugy utaltam bankon keresztul 2018 09 havaban. Milyen esellyel indulok egy esetleges birosagi perben?

Figyelt kérdés
Megitelik e igy ezt a penzt, ha van rola bizonyitek(banki utalas) de szerzodes nincs?

2020. márc. 20. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A szóbeli szerződés is szerződés és érvényes. Ilyen esetre nemperes eljárást tudsz kezdeni, az a fizetési meghagyás. Ennek három kimenetele van:

- elismeri a tartozást, és fizet (részletfizetést kérhet, de ha nem teljesíti akkor egy összegben esedékessé válik a fennmaradó összeg)

- nem ismeri el a tartozást, de nem mond ellent neki: végrehajthatóvá válik a tartozása, megy hozzá a végrehajtó (tárgy lefoglalása, fizetés tiltása)

- nem ismeri el a tartozást és ellentmondással él: perré alakul az ügy, ahol lehet majd rendezni, hogy kinek van igaza.


Neki a második eset a legrosszabb, mert több tízezerrel nő meg a tartozása, mert minden költséget ráterhelnek (eljárási díj - 9 ezer, végrehajtó díja, stb.).

Neked az első a legjobb, mert elismeri és fizet, ha nem akar problémát.

2020. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"nem ismeri el a tartozást és ellentmondással él: perré alakul az ügy, ahol lehet majd rendezni, hogy kinek van igaza."


És ezt hogy rendezik amúgy?

Jó, behívják meghallgatásra mindkét felet. Az egyik azt mondja, megegyeztek, hogy kölcsön ad pénzt, a másik azt mondja, hogy nem is így volt, hanem pusztán baráti szívességből ajándékba kapta és abban egyeztek meg, hogy nem is kell visszafizetnie. Honnan fogják tudni, melyik mond igazat?

2020. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, nincs arról nyom, hogy amikor ti beszéltetek erről az összegről, akkor kölcsönadásról volt szó?

Mert ha pl üzenetben írta, hogy "jajj segítsg, pénzre van szükségem, megadom", akkor az bizonyíték, de ha csak felhívott egyik nap, vagy személyesen szóban mondta, hogy majd visszaadja, az már rég elszállt. Az is lehet, hogy bizonyíték, ha te leírtad neki, hogy adja vissza, ő meg azzal jött, hogy majd meg később, stb.

2020. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ő, és a csaladja nyilvan tudja, de hazudhatják u.azt. Valójaban ha ajandék lett volna, már rég adobejelentest kellett volna tenni róla. Illetve az teljesen eletszerutlen hogy adok ennyi pénzt ajandekba akit csak par eve ismerek.Bár lehet akad olyan közös ismeros aki hallhatta, megkerdezem őket emlékeznek e rá.
2020. márc. 20. 22:19
 5/6 A kérdező kommentje:
Igaz a minap kis szócsata volt az utcan hallotta egy egesz sereg szomszed, ekkor közöltem vele, hogy tudom bizonyítani. Itt csak annyit mondott akkor bizonyitsam be, ha igy van. Ergo nem tagadta, más állítása nem volt.Csupán a bizonyitékom kérdőjelezte meg..
2020. márc. 20. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, be tudod-e bizonyítani, hogy tényleg kölcsön jogcímén adtad (és pl. nem ajándék, kölcsön visszafizetése, vételára valaminek, stb.), és hogy lejárt a kölcsönszerződés, tehát már vissza kellett volna adnia.


Szóval is lehet kölcsönszerződést kötni, de ha te követeled vissza a pénzt, akkor neked kell mind a tényét, mind a tartalmát bizonyítani.


Ügyvédhez fordulnék a helyedben.

2020. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!