Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyhogy jobban büntetik a...

Hogyhogy jobban büntetik a bűncselekményeket a vírus idején?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a vírus idején jobban büntetik a bűncselekményeket, szigorúbban. Nem tudják jobban büntetni ez az igazság, mert pl egy kisebb értékű lopás vétségért eddig is a max 2 év börtönt tudták kiszabni, és ezek után sem tudják jobban büntetni, tehát max 2 évig terjedő szabadságvesztéssel tudják büntetni. Az meg, hogy a vírus ideje van, hirtelen szigorúbb BTK lépett életbe ilyet nem olvastam. 2013 júli 1-óta nem változott a btk, most sem.


Akkor hogy tudják jobban büntetni?



2020. márc. 22. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a hír kamu, úgyhogy nyugodtan mehetsz lopni!
2020. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kamu. Sima influenza van csak átkeresztelték koronavírusra idén. Minden évben rengetegen fertőződnek meg influenzában, meg is halnak sajnos. De amúgy nem megyek lopni, nem vagyok rászorulva, nem azért kérdeztem.
2020. márc. 22. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:

hadiállapot, statáriális eljárás, ha lopsz, azonnal főbe lőnek. Szívesen.

Viccet félre: baj van, bajban az ország - aki ezt kihasználja aljasabb, nagyobb büntetést érdemel, mint aki csak békésen garázdálkodik nyugodt időben

2020. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 belapus ***** válasza:

A vészhelyzeti időszak alatt a kormány felfüggeszthetne egyes törvényeket.

A járványügyi intézkedésekkel kapcsolatos szabályok megszegőivel szemben alkalmazhatnának súlyosabb büntetéseket.

2020. márc. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Micimacko67 ***** válasza:
Miert ne tudna jobban büntetni? Eddig a legtöbb esetben (ha nem voltál visszaeső), a középértéket szabták ki...pl min 2 év max 4 èv, akkor kaptál 3 évet...most kapsz 4 évet...
2020. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Számos vagyon elleni bűncselekmény (pl. lopás, csalás) esetén a Btk. eleve ún. minősítő körülményként szabályozza "a közveszély helyszínén" való elkövetést. Ez azt jelenti, hogy a cselekmény eleve egy kategóriával súlyosabb lesz, mint lenne egyébként, csak az elkövetési érték alapján. Így például már 50.000 forint elkövetés alatt is bűncselekmény (2 évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett vétség), 50.001 forinttól 500.000 forintig vétség helyett bűntett (2 év helyett 3 éves felső határ), és így tovább. Más bűncselekményeknél csak súlyosító körülmény.
2020. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!