Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kijarasi korlátozás alatt nem...

Kijarasi korlátozás alatt nem mehetek át a barátnőmhöz?

Figyelt kérdés

30p-re lakik tőlem kocsival. Kocsival se mehetek át hozzá?


Illetve az megoldás, hogyha még ma 27.-én este átmegyek ott leszek 3 napot és utána megyek haza? Mert vegülis kijarasi korlatozas elott mentem el otthonról, arra meg nincs törvény, hogy menjek haza.



2020. márc. 27. 08:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10: Felsorolásszerűen le van írva, hogy milyen okból lehet elhagyni a lakóhelyet, a barátnő látogatása nem szerepel benne.
2020. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz, mert nincs a felsoroltak között.
2020. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az a cél, hogy minél kevesebbet találkozzanak az emberek egymással. Vond le a következtetést magad.
2020. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
5. Te vagy az a csávó aki kiabált az ablakon, hogy az ítélet napja lecsapott ránk és hogy isten létezik?:D
2020. márc. 27. 10:57
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értem. Én (17) anyámmal (49) és tesómmal (21) lakok. Barátnőm (17) öccsévvel (14) anyjával (35) apjával (38) lakik. Ez a kormány rendelet a koronavírus megállítása miatt jött létre. Ha mindenki otthon lesz a rendelet miatt, akkor nem sok esélye van annak, hogy ott kialakuljon a vírus. Ha én kocsiba beülök és átmegyek barátnőmhöz, mint eddig, nem érintkezek senkivel. Miért nem mehetek át? Hülyeség az egész.



Ha én a 3. kerületből elindulok szigetszentmiklósra és megállít a rendőr és azt mondom, hogy a Tököli tescoba megyek vásárolni, akkor az elég indok, hogy átjuthassak barátnőmhöz KOCSIVAL? Ez megoldható? Vagy ne lepődjek meg ha elkezdenek darálni gépfegyókkal?

2020. márc. 27. 11:21
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem mehetek át a barátnőmhöz, de ehhez képest meg amúgy szinte minden szolgáltatást igénybe vehetek, vásárolgathatok az emberek között, és sétálgathatok az utcákon,
2020. márc. 27. 11:25
 17/18 anonim ***** válasza:
Gondolom midneki így gondokodik majd, hogy áh hülyeség, csak a barátnőmhőz/barátomhoz ugrok át, mi baj lehet abból.
2020. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy most tényleg picit le kellene korlátozni minden olyan találkozást, amilyet csak lehetséges, hogy ne fertőzzön tovább a vírus. Nyilván a kijárási korlátozás nem túl szigorú ennek ellenére, de úgy gondolom, hogy ha nem sikerül betartanunk, majd az lesz. (Tehát az olyanok miatt, akik "csak a barátnőjükhöz ugranak át, mert abból semmi baj nem lehet", azok miatt lesz az, hogy majd ilyen nyomtatott szarokkal kell mászkálnunk, mint néhány környező országban, vagy bevezetik itt is, a családonként egy ember, heti egyszeri bevásárlását.)

De a másik oldalról, ugye ez a vírus ott lehet a levegőben is, ha nem rég épp a közelben köhögött egyet valaki, vagy mondjuk valaki neki tántorodott a kocsidnak (nem tudom, milyen környéken élsz :D), vagy a kerítést, kaput, ha megfogták. Ha Pesten laksz, esetleg bérházban, akkor meg BÁRHOL, ahol bármihez hozzáérsz, kapu, lifthívó gomb, stb. Még ha kesztyűt vagy maszkot viselsz is, ha azt nem dobod ki belépés előtt, hanem lerakod náluk, már be is vitted a vírust a házba.

Ezért szajkózza mindenki, hogy most egy picit maradjunk a seggünkön, maradjunk otthon, és találjunk más megoldást a társas élet megélésére. Mi a baráti társasággal ma fogunk videokonferenciás iszogatás közben online társasozni, de nem csak erre lehet használni a különböző videochates programokat...

2020. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!