Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez vajon személyi szabadság...

Ez vajon személyi szabadság korlátozáságának számít? (részletek lent)

Figyelt kérdés

(Hosszú évek történetét átugorva a következő helyzetet prezentálom: )

Egy elég heves vita alatt édesanyám elvette nevelőapám telefonját mérgében, aki édesanyámat kergetve a házon keresztül megpróbálta azt visszaszerezni és egy ponton megfogtam a karját, hogy ne tudjon anyám közelébe menni. Elég fenyegető a viselkedése és az évek tapasztalatából ismerve, ,,eldurran" aggyal bármire képes, tehát ezért tartottam vissza.


Ez mind megvan videón, de ha esetleg valahol, (mondjuk bíróságon) majd előkerülne, Ő felhasználhatja ellenem, mint személyi szabadság korlátozása? Valahogy muszáj volt lefognom ott a helyzetben, de nem vagyok biztos abban, hogy törvényileg nem sértettem meg a személyi szabadságát.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 15. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom nem okoztál neki sérülést, illetve fenyegető volt a magatartása.

Mellesleg anyád miért veszi el a nevelőapád tulajdonát? Na ehhez sincs joga... :)

2018. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Az első válaszoló vagyok.


„194. § (1) Aki mást személyi szabadságától megfoszt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyi szabadság megsértését


a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére,

b) aljas indokból vagy célból,

c) a sértett sanyargatásával,

d) védekezésre képtelen személy sérelmére,

e) fegyveresen,

f) felfegyverkezve,

g) jelentős érdeksérelmet okozva vagy

h) hivatalos eljárás színlelésével

követik el.

Az elkövetési magatartásnak mindig jogellenesnek kell lennie. Nem állapítható meg jogellenesség , ha például fenyegető életveszély elhárítása érdekében alkalmazzák, vagy a nevelés körében alkalmazott bezárás, amelyet szülő vagy pedagógus alkalmaz fenyítő jogának gyakorlása során.

2018. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Elkéne onnan költözni,de ez gondolom nem opcio.. :(
2018. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A videót nem tudod bíróságon használni, ha nem egyezett bele, hogy felvétel készül róla.
2018. okt. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te mit tennél, ha pl. az utcán valaki elszaladna a mobiloddal, mások meg lefognának, hogy ne tudjál a tolvaj után szaladni??!
2018. okt. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hetven az IQ? Mármint összesen...
2018. okt. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2012. évi C törvénykönyv, IV. fejezet, 22. §: (1)


 Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

2018. okt. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es! Ha tudott arról, hogy a házban kamera működik, akkor meg főleg, ha valami kis figyelmeztetés is van kint, akkorlényegtelen, hogy beleegyezett-e vagy sem.
2018. okt. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!