Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanya születési nevének...

Édesanya születési nevének változtatása esetén, a gyermek irataiban, az anyja leánykori/születési neve is megváltozik?

Figyelt kérdés
Sziasztok, adott az a szituáció, hogy egy leendő édesanya szeretné inkább az ő édesanyja vezetéknevét használni és szeretné, ha a gyermeke irataiban is így szerepelne majd. Pl: Bugyi Erzsébet szeretne Kovács Erzsébet lenni. Ebben az esetben mindegy, hogy a gyermek születése előtt történik a névváltoztatás vagy utána? A gyermek irataiban/szül.anyakönyvi kivonatban is akkor is megváltozik az anya neve, amennyiben a születés után változtat nevet az édesanya?

2020. márc. 27. 08:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Most pontosan azt írtad le amit én is leírtam neked a legelején. Pontosan ugyanez szerepel a #4-es válaszomban. Mi nem világos belőle?
2020. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%

45%-os válaszoló, fájdalmasan buta vagy. Ha nem értesz valamihez, inkább maradnál csendben...


"Attól hogy megváltozik a "születési neved" még nem fognak neked másik születési anyakönyvi kivonatot kiállítani és egy olyan új nevet beleírni amilyenre most megváltoztattad." DEHOGYNEM. Új születési anyakönyvi kivonatot kapsz, a régit visszaveszik. A régi neved sehol nem fog már szerepelni. Én változtattam nevet, 100%, hogy én tudom jobban.

2020. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A #4-es válaszban az szerepel, hogy a születési név nem változik, azzal zárod a hozzászólást, hogy majd fel kell tüntetni, hogy a példa emberünk születési neve: Szarcsi Béla.

De nem így van, mert a születési név maradéktalanul megváltoztatható, úgy, hogy később sehol nem kell feltüntetni, hogy más névvel születtél. Az előző hozzászóló is ezt írta, illetve nekem is ezt mondta az anyakönyvvezető.

2020. ápr. 8. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!