Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha vkinek Kaiser a vezetékneve...

Ha vkinek Kaiser a vezetékneve, és az anyja leánykori neve Spitzer Judit, akkor az illető vszleg zsidó származású?

Figyelt kérdés
A Judit ugye echte zsidó női név, szó szerint azt jelenti, hogy zsidó nő...
2014. máj. 9. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
téged sem az eszedért szeretnek. mert a Judit aztán egy marha ritka név, kizárólag zsidóknál szokás. mint pl a többi héber/zsidó eredetű, Éva, Mária, Anna, Dániel, Dávid...tuti mindenki zsidó ilyen névvel, tök ritkák...
2014. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%

De téged sem az eszedért lopnának el kedves előző... Nem mindegy, hogy valaki Kovács Judit, vagy tipikus zsidó/német vezetékneve van.

Egyébként kedves kérdező nagy esély van rá, hogy igen, ráadásul teljesen.

2014. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
ja, minden német eredetű vezetéknév zsidó. speciel nekem is az van, s svábok a felmenőim.
2014. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ezek szerint az összes német zsidó? jellemzően német vezetéknevük van...
2014. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ennyiből lehetetlen eldönteni. A zsidók német nevei olyan nevek, amelyek előfordulnak a németek között is, esetleg a gyakoriságuk lehet eltérő.


Lehet következtetni a felmenők foglalkozásából, lakóhelyéből, de azok is csak valószínűsítő tényezők. A korábbi egyházi anyakönyvek tudnak pontosabb adatot szolgáltatni, esetleg a felmenők ismert sírhelyei, sírkövei.

2014. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is Kaiser a vezetéknevem :) Azt tudom hogy a nagypapám német származású de azt nem tudom hogy zsidó volt e vagy hogy egyáltalán honnan lehet tudni.
2015. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy valaki zsidó származású-e?
2020. nov. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!