Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Inkább azt irjam, hogy szívess...

Inkább azt irjam, hogy szívességi lakó vagyok?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, van róla 2 tanús szerződés, de számlát nem ad az tulaj, ezért lehet nem adózik utána és én most igényelek egy kis plusz pénzt. A nyomtatványban a lakcímem odairtam, ahol viszont albérletben lakom nem oda vagyok bejelentve, ott tartózkodási és levélcímet irtam be. Oda kérem a levelet, meg postai úton a pénzt.


Aláírásom előtt elolvastam a szöveget amiben az van, hogy adataim a nav ellenőrízheti.


Viszont az, hogy milyen jogcímen lakok ott irjam, hogy szívességi lakó, ne azt, hogy albérlő, mert ha azt írom, hogy albérlő, lehet leellenöríztetik, hogy a lakás ahol én lakom kinek a nevén van és eszükbejut, hogy leellenőrízzék, hogy a tulaj vajon adózik-e?


Tudom az én pénzügyem, meg hogy a tulaj adózik-e semmi köze egymáshoz, de ha úgy gondolkodnak, hogy a nav ellenőrízze már le, hogy ki a tulaj és adózik, e ha már itt azt írom, hogy albérlőként lakom a tartózkodási helyemen és ha leellenőrzi és nem adózna a tulaj még akaratomon kívűl a tulajt bsjba sodrom?


Mondjuk számlát nem ad, de van szerződés, én nem tudom, lehet adózik utána a tulaj csak évvégén.



2020. márc. 27. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Negyszemkozt kerdezd meg,mit irj be. Ertekelni fogja a joindulazot szerintem.


Anyam is kiad akadt,adozik es beveteli bizonylatokat irkal. Ez igy szabalyos.

2020. márc. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!