Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem voltam otthon, postás a...

Nem voltam otthon, postás a pénzem máshol lakó rokonomnak adta, mit tegyek? Olvass:

Figyelt kérdés

Tehát, orvosnál voltam, közben hozta a postás a pénzem és kirakta a cédulát az ajtóra, hogy 10 napig átvehetem a postán. Ez idáig teljesen rendben lenne.


Csakhogy valami oknál fogva a tőlem 20 percre lakó nagyanyámnak átadta a pénzem.

A nagyanyám, akivel nagyon rossz viszonyban vagyok, például azért, mert a jó nyugdíja ellenére rendszeresen kölcsön kér, amit vagy visszaad vagy nem és sok más gond is van, de mindegy, csodák csodájára odaadta a pénzt, amikor érte mentem.


Viszont várok pénzt az önkormányzattól is, amit nem tudom, hogy szintén odaadta neki a postás és benyelte vagy még nem kézbesítették.


A kérdés első fele az: hol, hogy deríthetném ki, hogy átvette-e az önkormányzattól jövő pénzt is vagy sem? (Kormányablak? Posta?)


A kérdés második fele: Ha kifejezetten postás által kérem a pénzt (nem számlára), mit tudok tenni, hogy ilyen többé ne forduljon elő? Nem tudok mindig itthon lenni, de inkább 6000x bemegyek a postára, mint 1x a nagyanyámhoz. Környékbeli postásokat nem ismerem, nem tudom mikor járnak. Posta vezetőségén szólni? Vagy postás elérhetőségét megszerezni, hogyan? Mi a legjobb út?


2019. aug. 6. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ha a posta a kézbesítő akkor tőlük kell megkérdezned hol a pénzed. Ha azt mondják már átvetted, akkor mond meg, hogy TE nem vettél át semmit és a veled egy lakásban lakó sem - ha nincs ilyen akkor pláne nem.

Erre elő fogják keresni a bizonylatot és meg fogják nézni ki írta alá és milyen igazolvánnyal igazolta magát. Akkor nyugodtan közöld, hogy az illető nem lakik veled, semmi köze a pénzedhez, a Posta illetéktelennek adta oda így felelősséget kell vállaljon érte.

Hogy ezután panaszt kell-e tenned írásban, hogy a Posta hajlandó-e neked kifizeti a pénzt és megpróbálni a nagyanyádon behajtani, vagy mi lesz, azt nem tudom. De mindenképpen be kell menned a Postára és jelezned kell hogy TE nem kaptad meg a pénzedet és hogy soha nem adhatják át illetéktelennek. Próbáld meg valahogy elérni, hogy kártalanítsanak, hiszen ha a kézbesítő hibázott az az ő ügyük, nem a tied. Ezzel az erővel nekem is ideadhatták volna a pénzedet vagy hazavihette volna a postás.

2019. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

a) 2019-ben nem értem miért nem jó, ha a bankszámládra érkezik a pénz


b) szólsz a postán, hogy nem kaptad meg a pénzt és kártérítést követelsz, mindjárt rendet tesznek.

2019. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A postás szabálytalanul járt el. Minden esetben csak akkor adhatja át másnak a te pénzedet ha van arról meghatalmazása, tehát te meghatalmaztad őt hogy átvehesse azt. Ha ez nincs akkor szabálytalan, még házastársnak sem adhat át a postás pénzt hivatalosan. Tudom jól, mert több ilyen esetben voltam hogy valamelyik családtagomnak pénzt hoztak és ha nem volt nálam meghatalmazás nem adta oda a postás, és meg is mondta hogy ez a szabály ha ő kivételt tesz és kiderül ki is rúghatják.

A másik az hogy ebben az esetben menj be a postára vidd a papírt és mondd hogy mentél felvenni a pénzedet. Ha ők erre azt mondják hogy már felvette valaki más, akkor egyből kezdj el felháborodni azon hogy milyen jogon stb... főleg hogy te nem hatalmaztad őt fel erre. Aztán ott az ügyintéző maximum pislogni fog, de ne is ő rajta verd el a dolgot, hanem mondd meg neki hogy a vezetőjével szeretnéd ezt a dolgot megbeszélni, és panaszt tennél, ne aggódj, helyre tesznek ott mindent.

A másik meg az hogy kérj mindent bankszámlára az a biztos.

2019. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt meghatalmazása két tanúval aláírva a postás nem adhatta volna oda. Tégy panaszt.
2019. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámla, 2019-et írunk. Onnan nem lopja el a nagyi
2019. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!