Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kijárási tilalom alatt megláto...

Kijárási tilalom alatt meglátogathatom a párom akivel hivatalosan nem élünk együtt?

Figyelt kérdés

Tudom, a kérdés elég banális. A kijárási tilalomra vonatkozó kormányrendelet erre nem tér ki mint "alapos indok". Illetve csak belemagyarázni lehetne egyik-másik indokba.

Jelenleg távkapcsolatban élünk, egymástól 60 kilométerre és a hétvégéket tudjuk csak együtt tölteni.

Jól értelmezem, hogy ebben az esetben nem láthatom Őt amíg a kormányrendelet hatályát nem veszti? Még akkor sem, ha én autóba ülök és átmegyek hozzá majd az egész hétvégét a lakásában töltjük?

Tudom, ebben a helyzetben nem ez a legfontosabb, de már most hiányzik, és nem szeretném, ha egyedül lenne ilyen helyzetben. Attól tartok marad a Skype :(



2020. márc. 27. 17:18
 1/6 árokpart ***** válasza:
51%
Mindenki látogathat mindenkit csak csoportosan tömörülni nem szabad közterületen, illetve csoportosan utazni.
2020. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Nincs tilalom.

Igen.

2020. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor én rosszul értelmezem, mert a rendelet harmadik paragrafusa szerint:

"3. §

A lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására az e rendeletben

meghatározott alapos indokkal kerülhet sor."

és az alapos indokok lisája:


"4. §

(1) A 3. § szerinti alapos indok:

a) a munkavégzés, a hivatásbeli kötelezettség, a gazdasági, mezőgazdasági és erdészeti

tevékenység, valamint az ezek elvégzéséhez nélkülözhetetlen anyagokat, valamint

eszközöket árusító üzletben (különösen a műszaki cikket, az építőanyagot és

eszközöket árusító üzletben) történő vásárlás,

b) napközbeni kiscsoportos felügyelet okán a kiskorú gyermek kísérése,

c) az egészségügyi ellátás és szolgáltatás igénybevétele, beleértve a gyógyító

tevékenységen túl a testi és a lelki egészség megőrzése céljából nyújtott egészségügyi

szolgáltatásokat (különösen pszichoterápiás ellátás, fizioterápiás kezelés, gyógytorna),

d) az egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés az 5. §

szerint,

e) a házasságkötés és a temetés szűk családi körben,

f) a napi fogyasztási cikket értékesítő élelmiszerüzletben (a továbbiakban:

élelmiszerüzlet) történő vásárlás,

g) a napi fogyasztási cikket értékesítő egyéb (illatszert, a drogériai terméket, a háztartási

tisztítószert, a vegyi árut és a higiéniai papírterméket árusító) üzletben (a

továbbiakban együtt: drogéria) történő vásárlás,

h) az állateledelt, takarmányt forgalmazó üzletben történő vásárlás,

i) a mezőgazdasági üzletben történő vásárlás, ideértve műtrágyát értékesítő üzletet és

vágóhidat,

j) a piacon, a helyi termelői piacon (a továbbiakban együtt: piac) történő vásárlás,

k) a gyógyszert, a gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzletben (a továbbiakban

együtt: gyógyszertár) történő vásárlás,

l) az üzemanyag-töltőállomás felkeresése,

m) a dohányboltban történő vásárlás,

n) a fodrász, a manikűrös szolgáltatások igénybevétele,

o) a szállítási, tisztítási és higiéniás szolgáltatások igénybevétele,

p) a gépjármű- és kerékpárszerviz, a mezőgazdasági és erdészeti gépek és berendezések

javításával kapcsolatos szolgáltatások igénybevétele,

q) a hulladékgazdálkodással összefüggő szolgáltatások igénybevétele,

r) a legszükségesebb esetben a személyes megjelenést igénylő ügyintézés, így hatósági,

banki, pénzügyi, biztosítási és postai szolgáltatások igénybevétele,

s) az állatok ellátása, háziállat közterületi sétáltatása, az állatorvosi rendelő és az

állatkórház látogatása,

t) a szülői jogok és kötelezettségek,

u) a hitéleti tevékenység."

2020. márc. 27. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog minden sarkon egy rendőr állni, hogy megkérdezze hova mész. Főleg, hogy tulajdonképpen bárhova mehet az ember. Dolgozni, sportolni, vásárolni, sétálni stb. Persze a sok tulbuzgó ebbe is bele köt itt, hogy "mEgSzeGed A tÖrvÉnyT" blabla, de nem ezen fog múlni, nem ettől fognak tömegesen megfertőződni.
2020. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

oki, az addig rendben van, hogy nem fognak mindenhol ellenőrizni, de nekem 60 km az út. Rendszeresen szoktam trafiba vagy közúti ellenőrzésbe futni. Akkor mit mondok? Egészségügyi sétán vagyok 60 kilométerre az otthonomtól és a munkahelyemtől ráadásul kocsival?

Nyilván ha a szomszéd utcában lakna nem görcsölnék ezen én sem...

2020. márc. 27. 18:26
 6/6 anonim válasza:
Hali! Egy cipőben járunk, csak nálunk 200 km-ről van szó, 2 hetente talalkozunk, általában a barátom lejon, itt marad par napot majd elvisz magukhoz legalább 2 hétre (gyakorlati idomet töltöm az egyetemen amit felfuggesztettek, igy ez most megoldhato), egészen a mai napig úgy voltunk vele, hogy azt mondjuk túrázni megyünk aztan helo. Mától viszont új rendelet van érvényben ami azt mondja, hogy 1,5 méter távolságot lehetőség szerint tartani kell, kivéve az egy házban élőket, na már egy kocsiban nem lehet ugye tartani és picit parazunk, hogy mi van ha megállít a rendőr, mert nem vagyunk egy címre bejelentve. Téged igazoltattak azóta? Volt bármi probléma?
2020. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!