Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek is indokolt...

Szerintetek is indokolt tartani a járvány alatt megnövekvő, tévesen végrehajtott büntetésektől, jogsértő eljárásmenetektől?

Figyelt kérdés

Elméletileg ezt egy elég komoly kérdésnek tervezem, hátha nyitok ezzel egy értelmes beszélgetést. Szeretném leszögezni, hogy én komolyan veszem az intézkedéseket, tiszteletben tartom a hatóságok munkáját, és szándékosan sosem szegném meg az új (és korábbi) rendeleteket/törvényt.


Viszont nem lehet nem észrevenni, hogy egy vagonnyi új jogi helyzet, forgatókönyv zúdult az egész világra, amelyeket szankcionálni kell, és egy rakás új szabály, amelyeket az állampolgároknak azonnal meg kell tanulni, érteni, és betartani. Még akkor is új helyzet, ha a szabályok korábban is érvényben voltak.


Itt van például a piros tacepao, amit a bejáratra kell(!!) tenni, ha az ott tartózkodó(k)ra járványügyi zárlat vagy megfigyelés van érvényben. Nagyon egyszerűen, ha mondjuk a falusi bolondgyerekek arra járnának, és letépnék, én nem szeretnék emiatt hónapokig előzetesben ülni. (Én olyan környéken élek, ahol komplett játszóteret loptak el... nemhogy tacepao-t)


Másik. A karanténban ülő nem fogadhat vendégeket. Persze, ez természetesen indokolt. Viszont sok embernek van olyan felelőtlen családtagja, aki magasról tenne a járványügyi intézkedésekre, és bármikor berontana a karanténban ülőhöz, részegen. Nekem sajnos van, csak ő józanul csinálná. Fogadok, hogy minden tizedik családban élhet erőszakos személy. (És persze nem elvárható, hogy a passzív alany zárat cseréljen, vagy rendőrt hívjon hozzátartozójára, ... vagy amúgy akárkire.)Aztán karantén helyett jöhet az előzetes itt is.


Végezetül, én egyszer sem hallottam most azt a kifejezést - a hírekben - hogy "végszükség". Amely bűnösséget kizáró ok. Mert elég sok ilyen előfordulhat. Pl az ember tanyán lakik, elromlik a telefonja, vagy kikapcsolják az áramot, vizet, és elhagyja a karantént, hogy ne haljon szomjan. Esetleg füstöl a szomszéd kutyája stb.

Járványügyi megfigyelés alatt a személynek kötelessége minden nap telefonálni. Mulasztása bűncselekmény. Ha valami miatt elromlik a telefonja, akkor aztán sakkozhat, hogy melyik opció számít vétlenségnek. Ha marad vagy ha kimegy szólni a szomszédnak... Viszont ha igazoltan betegként lép ki, akkor az talán emberölés kísérlete.(?)


Jaj, és akkor még nem is beszéltünk a bűnrészességről/járulékos bűncselekményekről. Bele se merek gondolni, mi van azokkal a hozzátartozókkal, akiket részesként gyanúsítanak egy idióta miatt, vagy hogy milyen nyakatekert indokkal ítélhetnek el valakit bűnpártolásért - karanténelhagyáshoz kapcsolódóan.


Kicsit túl sokat írtam, elnézést. Záró gondolat: A vírusról fontos beszélni, mert veszélyes, erről is fontos beszélni, mert ez is veszélyes!

Üdv!



2020. márc. 27. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Nem indokolt.
2020. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
A zavarosban halászó végrekecskékre gondolsz?
2020. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Minthogy rengeteg jogsértő munkahelyi elbocsátás történt, így be kell kalkulálni, hogy ilyesmik is megesnek majd.
2020. márc. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Bár régebbi a kérdésem, de annyit korrigálnék, hogy azt hiszem nem járhat előzetes olyan bűncselekmények esetén, amely csak elzárással büntethető, szóval, ugyan én csak feltételeztem az előzetes lehetőségét a kérdésemben, de gondoltam, érdemes ezt korrigálni, hogy nem szándékosan beszélek hülyeségeket.

(Ha jól tudom, járványügyi intézkedés megfigyelés és karantén megszegése csak elzárással büntethető.)


Szeretném azt is helyesbíteni, amit a fő kérdésben kiírtam, és hibásan fogalmaztam. Csak feltételezem, mint lehetőség, hogy esetleg megnőhet a téves büntetések és eljárások száma.

2020. máj. 14. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!