Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben szerintetek...

Ilyen esetben szerintetek kijelenthet a tulajdonos? Érdekes téma

Figyelt kérdés

Édesapámnak, holtig tartó használati joga van, és azt mondta az ügyvéd. Ha Én azonos lakcímen lakó „együtt élő hozzátartozó” vagyok, akkor azt is megtagadhatom, hogy a tulajdonos bemehessen házba, és nem kell neki kulcsot se adni.

Mondjuk nekem csak a tartózkodási helyem szól ide, az is elég vajon? Ezt nem beszéltem meg az ügyvédemmel, és a legfontosabb aki életjáradék szerződés keretében lett tulajdonos, az kijelenheti onnan a holtig tartó használati jogú illető fiát azaz engem?


2020. ápr. 3. 11:59
 1/7 A kérdező kommentje:

A holtig tartó használati jogú személy, már nem él az ingatlanban.

"A használati jog csak személyesen gyakorolható, de kivétel az „együtt élő hozzátartozó”. "

Lentebbit mondta nekem az ügyvéd

2020. ápr. 3. 12:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értem. Apád él még vagy sem?
2020. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Apám el, de nem tartózkodik a házban

Kórházban van

Lehet évekig élete végéig ott marad, teljes felügyelet mellett.

Én vagyok a fia aki be is van oda jelentve tartózkodási helyem szól oda

2020. ápr. 3. 12:40
 4/7 A kérdező kommentje:

"A használati jog csak személyesen gyakorolható, de kivétel az „együtt élő hozzátartozó”. "


És kérdés így vane ugyan akkora jogom mint a használati joggal rendelkező édesapámnak

Hiszen a tartózkodási helyem oda szól, illetőleg ha van is a tulaj kitude jelenteni hogy ez megszűnjön.

2020. ápr. 3. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Te nem tagadhatod meg csak a haszonélvező, ha nincs tulajdoni jogod legalább részben, akkor semmilyen jogod nincs. A haszonélvező az egyetlen aki eldöntheti, ki tartózkodhat az ingatlanban, a tulajdonost is kiteheti.
2020. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel apád, a haszonélvező, engedte meg, hogy ott lakj, így a haláláig lakhatsz ott, viszont semmilyen jogod nem keletkezik. Amint nem él már a haszonélvező, a tulajdonos kirakhat.
2020. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem élek ott, és addig voltam kíváncsi hogy milyen jogok biztosa illetnek meg engem. De akkor jogom van az ingatlanba belépni és akár benne is élni
2020. ápr. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!