Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodási hely bejelentéséh...

Tartózkodási hely bejelentéséhez szükséges az összes tulajdonos hozzájárulása?

Figyelt kérdés

Örököltem egy ingatlanban tulajdonrészt.


Ha be szeretném jelenteni mint tartózkodási hely, akkor szükséges az összes többi tulajdonostól hozzájárulást kérnem? Vagy bőven elég az, hogy nekem tulajdonrészem van benne?


Igazolásként elég a hagyatéki végzés, mely alaján örököltem a tulajdonrészt?



2020. márc. 21. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Elég csak az egyik tulajdonosé, de annak nyilatkozatot kell majd tennie, hogy a többi tulajdonostársa helyett is hozta ezt a döntést. Azaz, ha a tulajdonostárs később ki akarja jelentkeztetni az adott személyt akinek tartózkodási helye van ott, szabadon megteheti majd. Én így tudom.
2020. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha te vagy a tulajdonos, akkor nem kell senki más beleegyezése. Akkor sem kéne, ha egy harmadik személyt jelentenél be.

A ház, ahol apukám lakik, az ő és az én tulajdonunk. Mikor odaköltözött az élettársa, ketten elmentek az önkormányzatra és bejelentették, én nem kellettem hozzá.

2020. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!