Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartható-e legálisan meszkalin...

Tartható-e legálisan meszkalin tartalmú kaktusz?

Figyelt kérdés
Régebben láttam magyar webshopok kínálatában is, most viszont hiába kerestem, csak külföldi oldalakon találkozok velük. Jelenlegi ismereteim szerint az élő növény tartása/vásárlása nem ütközik semmilyen törvénybe, ellentétben a tiszta meszkalinnal, viszont ebben nem vagyok teljesen biztos.

2020. ápr. 5. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg én is így tudom.Ha csinálsz belőle valamit,és árulod,az illegális.
2020. ápr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A probléma csak az, hogy nem találtam semmilyen megbízható forrást ami ezt igazolná. A kábítószerek jegyzékében például megtalálható a meszkalin, viszont a növények nem szerepelnek benne. Ellenben például a cannabis esetén maga a növény és a hatóanyag (Tetrahydrocannabinol) is külön-külön szerepel a listán. Ez arra enged következtetni hogy a peyote, san pedro, stb kaktuszok legálisak, de csak akkor mernék beszerezni egyet külföldről ha biztosan tudom hogy ez semmilyen törvénybe nem ütközik.
2020. ápr. 6. 00:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van,más a canabis is.Szerintem simán megrendelheted a kaktuszt.Az más eset.Kaktusz,és kész,ha nem csinálsz semmit vele,nem darabolod fel.Sok köznapi növény van amiből lehet dolgokat csinálni,érdekes lenne ha be lenne tiltva a tartásuk :)

Mondjuk ennek a kaktusznak nagyon megfelelő körülményt kell biztosítani,fény,stb.,szóval ha mondjuk rendelsz százat,és te otthon ezt hiper-szuper módon nevelgeted,nem hinnék el hogy nem azért csinálod,hogy később ne kereskedj vele.De ha csak 1db-ot rendelsz és még hozzá csapsz pár másik fajtát is,az senkit nem fog érdekelni.

2020. ápr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Èn rendeltem többször is San pedrot. volt hogy 80cm és 10cm átmérőjű volt , meg volt amikor kisebbet és megettem senkinek semmi köze hozzá
2020. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!