Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az alternatív igazságszolgáltatási renszerről?

Figyelt kérdés
Egy iskolai csoporttal azt a feladatot kaptuk hogy létrehozzunk egy alternatív jogrendszert mivel a jelenlegi nagyon kevés esetben szolgáltat igazságot, jogot szolgáltat. Így nagyon sok esetben a pénzesebb, és jogilag erősebb emberek irányában hajlik. Ezért sétálhatnak szabad lábon maffiozók, gyilkosok, gyermek molesztálók, M. Richárdok, Stohl Andrások, O.J. Simpsonok, Chris Brownok, stb. A listát végtelenségig lehetne írni, szerintem mindenki érti mire gondolunk. Rengetegszer nem igazság szolgáltatik, és rengeteg visszaélés van jogi kiskapuk által, és így intézményesen is akár lehet embereket megkárosítani, főleg bepalizható idős embereket és a jog tehetetlen mert "aláírták a papírt". Ennek az ellentéte is abszolút jellemző mikor valaki akiben nem volt rossz szándék, vagy minimális, akkor aránytalanul súlyos büntetést kapsz, és az egész rendszer ránehezedik. Mind ismerjük a sztorit mikor a gazda akinek folyton lopták a borát, és a rendőrség semmit nem foglalkozott az üggyel ezért saját kezébe vette a dolgokat és megmérgezte a borát, amit az utána ellopó tolvaj megivott és meghalt, majd végeredményképp a gazdát sittelték le évekre. Vagy a kissrácot aki ellopott egy baseball kártyát, amiről nem tudta hogy gyüjtői darab és tobbezer dollárt ér, majd egy komoly fegyházba került nagyértékü lopás miatt ahol megerőszakolták és bántalmazták. Tehát sokszor az ellentétes pólus is érvényes, és ártatlanokra nehezedik rá jog vas ökle. Arról nem is beszélve hogy évekig húzódnak teljesen feleslegesen az ügyek, állnak, és csak halasztják őket. Valamint a bűnözői "rehabilitás" csak arra jó hogy keményebb bűnüzőt faragjanak az emberekből, vagy aki eddig netalántán ártatlan volt, abból már ténylegesen bűnözőt csinálnak intézményesen, hisz 80% visszaeső. A feladatunk tehát ennek a megkerülése volt, és az ötletünk úgy megtetszett hogy gondoltam kikérem a ti véleményeteket is. A miénk abból áll, hogy egy 15- fős erre speciálisan képzett csoporttal törénne egy ún. szembesítés ahol a sértett feleket külön külön, illetve egyszerre is kihallgatják. A csoportokat alkotó személyek magasan képzett pszichológusok, rendőrök, korábbi jogi dolgozók, katonák, pszichiáterek, papok és az emberi lélektan szakemberei hallgatnák ki, akik közös ítéletet hoznának. 15 embert lefizetni és megvezetni is nehezebb, azonnal kiszúrnák a simliskedést, őszintétlenséget, hazugságokat. Szerintem Egy Puzsér féle ember percek alatt rájött volna hogy M. Richárdot nem szabad visszaengedni az emberek közé, és egyértelművé tette volna. Ugyanúgy ahogy egy ember ártatlanságát is hamar meglehetne állapítani. Szerintem megkerüli az összes kiskaput és visszaélést, sokkal konmcentráltabban és hatékonyabban használná fel az erőforrásokat. Szóval ti melyik keze által akartok ítéltetni, illve ha ti perelnétek be valakit, melyik rendszert választanátok?

2020. ápr. 6. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

"Mi a véleményetek erről az alternatív igazságszolgáltatási renszerről?"


Dr. Orbán Mihály Ferencéket kirázná a hideg!

2020. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Most nem értem az egészet. A magyarországit vagy a világ jogrendszerét kellene megváltoztatnatok? Magyarországét akkor egyetlen egy intézkedéssel drasztikusan javulna fényévekkel az igazságszolgatás, nem kellene ennyire túlbonyolítani.
2020. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
A tiéd sokkal jobb, szerintem mindenki örülne neki, ha egy katona, egy exügyvéd, egy pszichiáter meg puzsér döntene arról, hogy bűnös-e vagy ártatlan
2020. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A véleményem, hogy valami nagyon erős anyagot szívhattál.
2020. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szerintem igen is hogy sokkal jobb, a jelenleg jogrendszer személytelenül zajlik és egy magánembernek nem lehet rá befolyása. Ha meg tehetős akkor a saját malmára hajthatja a vizet. De egy csoport képzett szakember azonnal kiderítené hogy valaki ártatlan-e vagy bűnös. Nem a papírokkal kéne járkálni, bizonygatni a dolgokat és remélni hogy az elnyomó félnek nincsenek jobb ügyvédeik vagy nem tud okosabban hazudni.
2020. ápr. 6. 18:28
 6/18 anonim ***** válasza:
Oké, ülj le, egyes.
2020. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
"De egy csoport képzett szakember azonnal kiderítené hogy valaki ártatlan-e vagy bűnös" Hogyan, leolvassák az arcáról?
2020. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szerintem 10 pszichológus / rendőr és a felsorolt többi szakember előtt nagyon nehéz lenne elmagyaráznia M. Richárdnak hogy miért okés jogsi nélkül elgázolni egy nőt a maffia ügyletekből szerzett amg mercédesével, ezzel ellentétben a jelenlegi rendszerben elég pénz, jó ügyvédek akik jó paragrafusokra mutatnak rá, és viola, szabadlábon elsétálhat minimális felelősségrevonással. Ezt el lehetne játszani Puzsér előtt? Hát én erősen kétlem.
2020. ápr. 6. 18:48
 9/18 anonim ***** válasza:
És mi van, ha annak a 10 pszichológusnak/rendőrnek több mint a fele úgy gondolja, hogy jobb biznisz felmenteni a maffiatagot, mint böribe küldeni? Hogy miért? Mert ők így gondolták, ennyi lenne az indoklás. Na?
2020. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen, Puzsérnak kellene ítélkeznie képzett bírók helyett... hogy ez eddig senkinek nem jutott eszébe!

Gondoljátok el, 5 év jogi egyetem, államvizsgák, doktorálás, három év joggyakorlat, szakvizsgák, szakjogászik, egy év bírósági titkári munka, pályázat és kinevezés... És mindez megspórolható lett volna, ha eszünkbe jutott volna, hogy ott van Puzsér!

2020. ápr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!