Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért hagyják a hatóságok,...

Miért hagyják a hatóságok, hogy az alternatív gyógyászati átverések - biorezonancia, pulzáló mágnesterápia, BACH virág terápia meg a többi nyomorult hazugság - ilyen mértékben elburjánzzon az írott és nézett sajtóban?

Figyelt kérdés
MIért nem büntetik meg a hazug gyógyászati módszerekkel űzérkedő gazembereket????
2013. jan. 6. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Mert nem kötelező igénybe venni a szolgáltatásaikat,mert nem ígérnek gyógyulást,csak az állapot javulását.
2013. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Azért, mert hiába nincs bizonyíték a hatásosságára, ugyanúgy a hatástalanságára sincs. Aki akar, az higyjen benne. A templomokat sem tiltják be, nemde...???
2013. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Mert szabad országban élünk még szerencsére és mindenki eldöntheti, hogy mivel/kivel szeretne gyógyulni. Különben is, Te azt gondolod, hogy hazug, de sokan meg nem, és sokan meg is gyógyulnak tőle. Tudod rengeteg gyógyszer is a placebo hatásra épít. Tudod mi az? Hogy elmész a dokihoz, ír egy gyógyszert amiben semmi hatóanyag nincs az ég világon, de annak szép neve van, aztán meg meggyógyulsz mert azt hiszed, hogy hat.


A gyógyszeripar is legalább akkora biznisz és hazugság mint amit Te hiszel ezekről.


Különben sem büntethetik meg őket, mert nem garantálnak semmit, csak lehetőséget nyújtanak.


Ennyi erővel a kemoterápia is átverés, mert a betegek fele belehal végül a rákba.

Egy ilyen alternatív kezelésen el is mondják, hogy súlyos betegségeknél csak az orvosi beavatkozások mellett szabad ilyet végezni, tehát nem kérik a beteget, hogy függessze fel a korábbi kezeléseit, vagy ne menjen orvoshoz.


Ha neked nem tetszik, akkor ne járj ilyenekre, de a világ nem úgy fog működni, ahogy te elképzeled, vagy ahogy szeretnéd.


A reklám meg reklám ha fizetnek érte akkor azt reklámoznak ami a megrendelő kér. A mosópor reklámok sem voltak jobbak, remélem akkor is tettél fel kérdést.

2013. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tévedés: kettős vak teszten mindegyik megbukik, az biztos. Én kettős vak tesztek eredményétől tenném függővé az engedélyezlst. Ezek a mocskos dolgok szimplán átverések, csalások. Ezek bűnözők.
2013. jan. 6. 15:09
 5/17 alcapone386 válasza:
92%

Van ami működik van ami nem. Embere válogatja. Ezzel az erővel a nyugati orvoslás "fejlett" gyógyszereit is betilthatnák. "fejfájás csillapító" "láz csillapító" "gyulladás csökkentő" tehát nem megszünteti a baj forrását, hanem elnyomja. Akkor most hogy is van?

Valakinek tökéletesen működik az algopyrin, nekem feldagadt tőle a fejem. Mégsem tiltják be. Én döntök beveszem vagy sem. Ugyan így az alternatív gyógyászat. Valaki meggyógyúl tölle, valaki nem érez semmit. Mindenki magának tudja eldönteni, ki mit használ és azt veszi meg.


Nyugi. Ha feltalálnak egy olyan gyógyszert ami meggyógyít...na azt be fogják tíltani! :)

2013. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudom mi a placebo. Ám placebóra épteni egy csalás szerintem btk kategória. Bármit kitalálhatsz mindig lesz egy két hülye aki azt fogja hinni, hogy neki hatott. De hogy valójában nem hat egyik sem az EGÉSZEN BIZTOS. Ezek a nyomorult csaló gazemberek észrevették, hogy akármekkora batár baromságot meg lehet etetni 20-ból 1 embernek amire fel lehet építeni egy tévéreklámot például és ezt használják ki A sok megvezetettről, akiknek egyáltalán nme hatott arról nem hallasz, aki megvette, csalódott és szemétee dobta arról nem hallasz, csak arról az elenyésző kisebbségről aki úgy VÉLI, neki hatott. Gazemberek!
2013. jan. 6. 15:12
 7/17 A kérdező kommentje:
S közben olyan égbekiáltó szakmaiatlan baromságokat mondanak, hogy az ember agya megáll. Aki tanult fizikát és érti is, az csak kapkodja a fejét mekkora batár hazugságokkal operálnak.
2013. jan. 6. 15:14
 8/17 anonim ***** válasza:

Mindenki abban hisz amiben akar. Ezt nem vonhatod kétségbe és nem mondhatod meg az embereknek, hogy miben higgyenek.


Mint mindenben itt is van ami gagyi és van ami nem. Nem lehet az embereket megvédeni mindentől, főleg nem egy olyan dologtól ami egy kis utánajárással kivédhető, vagy legalább is eldönthető, hogy értelmes vagy nem. Minden évben elmondják, hogy idegeneket ne engedj a házadba, aztán mégis tömegével verik át az öregeket, meg rabolják ki őket.


Van aki úgy gondolja, hogy a Szűz Mária gyógyította meg, mégsem tiltják be a keresztény vallást, pedig a prédikációkon sincsen szó arról, hogy hányan imádkoztak és mégsem sikerült nekik.


Nem ez a legbosszantóbb dolog a világban, mert ez ellen még tehetsz, pl nem mész és kész.


3-as voltam.

2013. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mária egy vallás kapcsán megformált alak és kizárólag hitelméleti érvvel szolgálnak a katolikus papok a létezését illetően. A vallások működésével történő összehasonlítás nem jó és félrevezető. A mostani alternatív gyógymódokat hirdetők de facto tényeket mondanak, pontosabban hazudnak, mert egynémely megnyilvánulások maga a fizikai nonszensz és egészen biztos vagyok benne, hogy rákérdeznénk egy-két állításra, csak hebegnének.... Ezek a csalók konkrét magyarázattal is szolgálnak a berendezéseik működését illetően és mivel ehelyütt hazudnak, ezért közönséges, btk. által is értelmezetten csalók, mert olyan jelenség értelmeztésekre alapítanak érvelést ami egyrészt teljesen hamis másrészt hamis érvelésre alapítottan félrevezeti a felhasználót. Ezek az én szememben bűnözők.
2013. jan. 6. 15:37
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ilyen alapon a bankokat is be kellene záratni. Nemde?
2013. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!