Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rossz számlára fizetek be...

Ha rossz számlára fizetek be egy bankban, akkor valahogy visszakérhetem a pénzt, ha azonnal másnap jelzem?

Figyelt kérdés

OTP-be, készpénzben, és nagy valószínűséggel az illető ATM-ből azonnal le is vette.


Ha teszek panaszt, hogy rossz helyre ment, akkor indítanak vizsgálatot, hogy mégis ki az, mi az, és ha jogos, akkor visszaadják ?


Mi ennek a menete?


2010. júl. 26. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

bemész és megkérdezed. de tudtommal visszaUTALNI lehet, befizetést visszavenni szerintem nem.


de a legtöbb infót a bankban fogod megkapni ez tuti!

2010. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát most kérdeztem eg yjogász ismerőst, ő azt mondja, hogy valóban szerinte se fogja az illető önként visszaadni, ellenben van egy olyan jogi akármi, hogy "jogalap nélküli meggazdagodás", és ez alapján lehet kérni, hogy márpedig adja vissza a pénzt
2010. júl. 26. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy eső után köpönyeg, de amikor egy számlaszámra befizetsz pénzt, a pénztárossal mindig ellenőriztesd le, hogy kinek a nevén van a számla (mit mutat neki a számítógép). Így elkerülheted, hogy rossz helyen landoljon a pénz. A legtöbb banknál egyébként maguktól ellenőrzik, és visszakérdeznek.
2010. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzről van szó, ha nem titok?
2010. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hála istennek nem olyan vészes összeg, csak idegesít, hogy félrement, de na, nem halok bele, ha elveszik, pár ezer Ft, csak azért ez úgy elviekben is borzalom, hát az ember elég ha elnéz egy számot, és máris kész, vége, tehetetlen ?


bár ahogy jogilag hallom, van ez a jogalap nélküli pénzhez jutás, na de ugye pár ezerért meg a frász se fogja ezt jogi útra terelni ....


ötletem nincs , hogyan lehetne ezt kivédeni komolyan, azért valljuk be, elég könnyű elnézni egyetlen számot, na netes utalásoknál meg aztán főleg 10x szoktam ellenőrizni, héla istennek ott még nem ment félre, csak mindig tiszta ideg vagyok ott is, hogy vajon jól írtam-e garantáltan


na meglátjuk, ma megkérdezem a bankban

2010. júl. 27. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!