Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazság szolgáltatással...

Igazság szolgáltatással kapcsolatos: Az ügy rossz helyen szállt le a vonatról? Létezik ilyen? Mit lehet ilyenkor lépni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Március első napján bírósági ügye volt a páromnak,akkor Ő fellebbezett. Máig sem érkezett semmi,hogy mikor tárgyalják 2. fokon. Lett volna panasznapon,akkor azt mondták,hogy menjen a másik helyre,mert már nem hozzájuk tartozik az ügy. Ma volt a másik helyen,ahol azt mondták,hogy még nem érkezett meg hozzájuk az ügy. Mi eközben az én 70 ezremből fizetjük amit kell,és eszünk,de a hiteleink többsége így sincs kifizetve,és cipőt se tudunk venni a gyerekeknek,és a kaja is igen szerény(eddig sem volt uri,de most...) -mivel párom jogsija a tét,amivel Ő keresné a betevőt.
2011. máj. 10. 10:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Hogyne létezne! A tárgyalások nem mennek egyik napról a másikra. Ugyan az van az igazságszolgáltatásban, mint máshol. Kevés az ember, sok az ügy! Tudom,hogy téged ez nem vigasztal, de sajnos ez van. Magyarországon ezek a dolgok lassan haladnak!
2011. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Attól,hogy nem foglalkoznak vele,attól,még ha én továbbítok valamit,az 2 és fél hónap alatt azért oda kellene hogy érjen,nem??


Mit lehet ilyenkor tenni,kihez lehet fordulni?

2011. máj. 10. 10:31
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Csak annyit tudsz tenni,hogy a bíróságon érdeklődsz!

Egyébként tényleg nem tudsz mit kezdeni. Egyik barátomnak most volt egy tárgyalás, a következő tárgyalását augusztusra tűzték ki. Szóval te sem sok mindent tudsz tenni!

2011. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Lehet nem voltam elég érthető:

Mind a 2 bíróságról elküldték a páromat. Egyik helyen sincs meg az ügye. Az egyiken azért,mert mér elküldték,a másikon meg azért,mert még nem ért oda. Nem tudom,így elég érthető e,mi a probléma.


Lassan letelik a 8 hónap-akkor újra kellene vizsgáznia a páromnak. nincs 140 ezrünk,hogy vissza kapja a jogsiját a letelt idő után,+ fizetni a kiszabott bírságot.

2011. máj. 10. 11:05
 5/21 A kérdező kommentje:

..ha egyszer kitűzik a másod fokú tárgyalás idejét.. de mivel még nem ért oda az ügy, (1,5 hónap alatt) így nem tudni,mikor lesz a tárgyalása.


Hogy lehet ilyen a "rendszer" ??


Tényleg nem tud senki segíteni rajtunk?

2011. máj. 10. 11:08
 6/21 anonim ***** válasza:
Akkor menj be a bíróságra, amelyikről elküldték, és csapj az asztalra kicsit keményebben! Más megoldás nem hiszem,hogy van!
2011. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, milyen kapcsolat van a párod jogosítványa, és a Bírósági ügy között?
2011. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Életében egyszer ittasan vezetett-senki nem sérült,semmiben nem esett kár... Belecsúszott egy árokba a síkos úton,éjszaka. (2 ü.sört ivott,és 2 pohárka bolti pálinkát) Egyébként évente egyszer iszik alkoholt,akkor is itthon,és soha nem ült még ittasan kocsiba. Ennyi a bűne. Ezért elvették a jogsit,egy évig nem is adják vissza,ráadásul 600 ezerre büntették. Az első fokú tárgyaláson levitték a büntetést 350 ezerre,de a jogsit nem adták vissza. Jogsi nélkül élni sem tudunk,nemhogy bármit is kifizetni. Ennyi a története,egy olyan magyar családnak,ahol a családfő egyszer hibázott.
2011. máj. 10. 11:53
 9/21 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem sajnálom a férjed! Egy sörrel kocsiba ülni, még azt mondom elmegy. De két sörrel, meg két pálinkával. Ha neki a munkája a jogsija, akkor inkább gondolkozott volna el rajta,hogy megéri-e így kocsiba ülni. Arról meg már ne is beszéljünk,hogy mekkora mákja volt,hogy nem sérült meg senki. Nekimehetett volna egy vétlen autósnak. Barátnőm anyukája így karambolozott. Ittas sofőr hajtott neki. Meghalt! Az is mondogatta,hogy nem szokott inni! Hát engedje meg,hogy a család lesz@rja,hogy hányszor szokott inni!
2011. máj. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Ha ennyire fontos a jogsija miért ült részegen, ráadásul síkos úton autóba?

Úgy adod elő a történetet, mintha ő nem tehetne semmiről.

2011. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!