Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kijárási korlátozás tiltja,...

A kijárási korlátozás tiltja, hogy egyéni szabadidős tevékenységgel egybekötött vásárlás miatt elhagyjam akár tömegközlekedéssel a várost, ahol élek?

Figyelt kérdés
Vagy ha egyedül vagyok nem fogdogosok össze semmit. Nem megy 2 méternél közelebb másokhoz és még maszkot is viselek akkor nem fog hozzám szólni a rend éber őre?
2020. ápr. 12. 23:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Szigorúan véve igen, ha a saját városodban is megtehetnéd ugyanezt.

Egyébként sajnos kicsi az esélye, hogy emiatt megbüntessenek.

2020. ápr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor nyugodtan útnak indulok majd.

Írod hogy sajnos. Azt kellene inkább büntetni aki piknikezik meg haverkodik a tereken. Nem azt aki magányos tevékenységet folytat. :)

2020. ápr. 13. 00:11
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem alapvetően mindenkinek be kellene tartania a szabályokat. Nálunk a családban is mentek el a hétvégére a Balatonra, őket is elítélem.
2020. ápr. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Na igen az megint más. Én nem turista látványosságra tervezek menni. Olyan városba ahol simán belehet tartani a 2 métert.

Idősotthonba sem tervezek menni. Sajnos ők hullanak mint a legyek. Pedig otthon maradtak.

2020. ápr. 13. 01:00
 5/17 A kérdező kommentje:
Van maszkom is és kézfertőtlenítőm. Talán nem jelentek akkora veszélyforrást.
2020. ápr. 13. 01:00
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

NE! Tömegközlekedéssel most NE indulj útnak, ha nem feltétlenül szükséges, hiszen ott olyan emberekkel leszel egy légtérben, akikkel amúgy nem volna szükséges találkoznod. Ha mindenképp ragaszkodsz ahhoz, hogy távolabbi helyen túrázz, sportolj, akkor menj autóval - kérj kölcsön a szomszédtól egy kocsit vagy taxizz , de NE használd a tömegközlekedést!!!


Feleslegesen nyújtod, halasztod ezzel az élet visszaállását a normál kerékvágásba és 3-4 napon keresztül még sok egészséges embernek is orbitális szívás szokott lenni az, ha megfertőződnél - hát még neked, ha utána továbbadod a szeretteidnek és netán komolyabb bajuk esik. Nem, ennek nem most van az ideje, ember !

2020. ápr. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Oda mész, ahova akarsz. Mondjuk külföldre nehezen.

A kutya nem kérdezi, hogy hova tömegközlekedsz. Én is járkálok az állandó lakóhelyem és a tartózkodási helyem között vonattal, illetve BKK-zom, de a kutya nem kérdezte még, hogy hova-hova.

2020. ápr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Tömegközlekedés. A vonatok nagyon üresek. A vonaton amivel utaznék fülkés az első osztály. Ha áldozok rá kicsit akkor gyakorlatilag emberrel nem találkozok az egész úton.

Szóval vidéken annyira nem gáz. Bár Budapesten már hallottam hogy ellepték a csövesek a metrót és a bkv-t.

2020. ápr. 13. 11:06
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

#1 Kérlek oszd meg velünk, hol írja a rendelet azt, hogy a kijárási korlátozások alóli kivételeket csak a saját településünkön vagy ahhoz a lehető legközelebb lehet űzni.


Köszönjük.

2020. máj. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9


"1. § (1) Mindenki köteles más emberekkel a szociális érintkezést – a közös háztartásban élők kivételével – a lehető legkisebb mértékűre korlátozni, és a másik embertől lehetőség szerint legalább 1,5 méter távolságot tartani."


A legkisebb méretű szociális érintkezésbe szerintem nem fér bele az, hogy mondjuk 200 km-t utazz egy kiló kenyérért ha ezt 1 km-en belül is megoldhatnád.

2020. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!