Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyik áruházban a biztonság...

Az egyik áruházban a biztonságiak lopással vádoltak meg, tehetek ellene panaszt?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy megvádoltak azzal, hogy lenyúltam egy Samsung fülhallgatót. Eleve úgy mentem be az üzletbe, hogy a fülembe volt és szólt a zene. A kijáratnál 3 szekus elállta az utam, és közölték, hogy most velük megyek (közben az egyik már fogta is a karom). Kérdőre vontak a saját helyiségükben, hogy honnan a füles, meg látták, hogy az elektronikai részlegen sokat ólálkodtam. A kezükbe nyomtam a fülest, hogy itt van látszik rajta, hogy használt. pár perces hümmögés után visszaadta és elnézést kértek. Ez ellen élhetek panasszal az üzlet vezetésénél?

(átlagos magyar srác vagyok, még mielőtt ARRA gondolnátok)


26/F



2020. ápr. 19. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi. Ciklikusan Irányított Gátlástalan Államon NYerészkedők -et nem szokták zaklatni ilyennel mert félnek.


Nem volt konkrét vádaskodás, hogy loptad volna, csak, hogy honnét van, az sem volt ,hogy mások előtt hangosan rángattak el a helységbe.


Mondhatni, rutin ellenőrzésnek is.

2020. ápr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Értem. Szóval végezték a munkájukat, megkérdeztek, meghallgatták a válaszodat, elfogadták, majd elnézést kértek és mehettél. Aha.

Szóval miért is akarsz panaszt tenni?

2020. ápr. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkájukat végezték, max. azért tehetsz panaszt mert megfogták a karod. De ha azért teszed hogy árts nekik nem fog sikerülni. Nem fog a vezetőség semmit sem csinálni, mert alapból jogosan jártak el.
2020. ápr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 belapus ***** válasza:
100%

Ami biztos: élhetsz panasszal.

Ami - a leírtakból - kevésbé valószínű: jogosnak ítélik a panaszt.

2020. ápr. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb hiteles jegyzőkönyvet kellett volna felvenni és a másolat birtokában lehet panassazal élni.
2020. ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Akkor kellett volna még, mikor a szituáció történt, az üzletben elkérni a vásárlók könyvét, és ott lehet panaszt tenni. Ettől nagyon félnek, mert ha sok a panasz, akkor az üzletet is bezárhatják. De ha a napokban történt még menj nyugodtan viassza, az információnál vagy a kasszánál lévő dolgozóvan vázold a szituációt, és mondd neki hogy szeretnéd elkérni a vaásárlók könyvét. Neki azt kötelessége neked adni, abba beleírhatod hogy mi történt, és hogy panaszt emelsz rágalmazásért az üzlet ellen. ennyi.
2020. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!