Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha meg akarok venni egy...

Ha meg akarok venni egy házat, majd a fülembe jut hogy a tulaj lopta az áramot (még a vétel elött jut a fülembe) akkor mit tehetek hogy semmikép se varrhassák az én nyakamba?

Figyelt kérdés
És van feljelentési kötelezettségem? Ez utobbi azért is rizikos mert vagy igaz vagy nem. Honnan tudhatom hogy igaz? És nem akarnék még egy rágalmazásti pert is a nyakamba kapni.
2020. ápr. 20. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Amint megtörtént a "szándék" nyilatkozat,(előleg,foglaló...stb) bejelented a fogyasztási hely igényt a szolgáltatóknál.Attól az időponttól kezdve információt kérsz a vélt esetre hivatkozva.

Írásban(levél,ajánlva).

Így bizonyítható a jóhiszeműséged,amivel egy esetleges későbbi elmarasztaláskor,kérheted a tartozás, vagy a fogyasztási helyre lévő követelés terhelés törlését.

2020. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ilyenkor felirják az óra állást s ha késöbb áramlopás nyomait fedezik fel, akkor mentes vagyok? S fizetni bármit csak a felírt óraállástól kell? És nem lehet esetleg óracserét kérni? Hallottam mindenféle óramanipulálási trükköt, s azt, h ennek nyoma marad ezért a legjobb lenne az elején új óra igy ha van is bármi nyoma a régi órán, az én új órámon már nem lenne.
2020. ápr. 20. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:

HA lopja az áramot akkor az a fogyasztási hely átírásakor kiderül.

Ezért KÉRED a fogyasztási helyszín(villanyóra) ellenőrzését.

Hivatkozz a -"Úgy látom mintha a plomba régi lenne.pl.

NEM szükséges,de így sok mindent kivédhetsz.

2020. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De biztos hogy kiderul? Mert olyanokat hallottam, hogy pl. mágnessel gyengitik az óra mágnesét, s ez késöbb a már leszerelt óra laboratoriumi vázsgálatakor derul ki. Vagy a helyszinen megmérik ezt? Vagy ez csak valami urban legend?


Nemszeretnék olyan esetet, hogy kijönnek közlik minden rendben, majd évekkel késöbbi óracserénél kitalálják, hogy kiderult gyengébb a mágnes mert manipulálva volt. Ezért akarnék új órát.

2020. ápr. 20. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a hogyannal, egyszerűen írj a szolgáltatónak, onnantól kezdve a vizsgálat az ő dolguk.
2020. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hozzászólásodban a válasz.

Pl. :)

Azért mert....:

...gyanúm van arra vonatkozóan hogy a tulajdonomba kerülő ingatlan előző tulajdonosa, nem szabályos áramvételezési módszert alkalmazott.Kérem önöket hogy-mielőtt a fogyasztási hely átírása megtörténik a nevemre,-ellenőrizzék a bekötések szabályosságát, hogy később (pl. éves) fogyasztási adat ellenőrzésekor felelősségem kezdeti időpontja egyértelműen megállapítható legyen.Köszönettel:

2020. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!