Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletben lakom, és ki...

Albérletben lakom, és ki akarok költözni, viszont a tulaj nem engedi lelakni a kauciót, hanem állítása szerint majd visszafizeti? Érdemes ebbe belemenni, visszafogom valaha kapni a pénzem?

Figyelt kérdés
Egy kis balhé kerekedett az egészből,ugyanis a tulaj fel volt háborodva azon,hogy én hogy képzelem azt,hogy nyárra felmondom az albérletet,hisz ő direkt jóindulatú volt,hogy nem íratott alá 1 éves szerződés.És semmiképpen nem akar abba beleegyezni,hogy lelakjam kauciót,holott így egyeztünk meg.Folyton azt hajtogatja,hogy így neki arra az egy hónapra nem lesz biztosítéka a lakásra,de nem marad üresen,mert a lakótársam marad.Na meg alig van abban a lakásban valami,amit megrongálhatok az a falak.Mit csináljak ebben a helyzetben?Hogy szoktak az ilyen dolgok működni?
2011. ápr. 21. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Ha szerződés nem szólt arról, hogy le kell laknod, akkor nem kell lelaknod.

2. Általában bele szokták foglalni a szerződésbe, hogy mennyi a felmondási határidő, pont azért, hogy ne legyen baj abból, hogy az albérlő beállít, hogy holnaptól ő bizony nem venné ki a lakást.

A kérdés az, hogy mi van a szerződésben? Ha nincs is szerződés, akkor bizony nincs arra se bizonyítékod, hogy van nála pénzed, tehát buktad. Ha van, akkor aszerint kell eljárni. Ha van szerződés, de nincs erről szó benne, akkor viszont meg kell egyezni (a kaucióról nincs szó benne? Hogy csak a károkat, a foglalást kell fizetni belőle? Vagy hogy pl. az első három hónapot fizetted belőle?)

3. Ha valaki lakik még benne, akkor viszont miért nem fizeti ki a lakótársad a kauciót? Te pedig szabadon leléphetsz...

2011. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van.

Kiegészítem: ha nem akarja betartani a szerződésben foglaltakat, és nem bírsz vele megegyezni tisztességes módon, fenyegesd meg, hogy feljelented az APEH-nál (NAV-nál). Tuti, hogy nem adózott utánad, hát húzza össze magát.

2011. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem a tulajjal nincs szerződésem,csak a lakótárammal.Abban az áll,hogy lelakhatom a kauciót az utolsó hónapban,és a felmondási idő 1 hónap.Én 2 hónappal előbb szóltam,hogy legyen ideje új lakótársat keresni.Viszont a tulajjal nem tudunk megegyezni,mert ő azt akarja,hogy fizessem ki a bérleti díjat,és majd ő nekem visszafizeti a 60.000Ft-ot.Csak hát itt a probléma,hogy nekem mi a biztosítékom arra,hogy visszakapom,holott vele még szerződésem sincs??
2011. ápr. 21. 11:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem adózik az tuti,számlát sem ad soha.Ha nagyon nem tudunk megegyezni akkor már én is gondoltam arra,hogy az orra alá dörgölöm ezt a kis apróságot.
2011. ápr. 21. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezt nem értem. Van egy szerződés közted és a lakótársad között, meg egy közte és a főbérlő között?

Mert ha így van, akkor te számolj el a lakótársad felé, a többi az ő dolga.

Elvileg ha két hónappal ezelőtt szóltál, azóta pedig fizettél egy hónapot bérleti díjra, egyet pedig a kaucióból, akkor hogy kerül a főbérlőhöz a pénzed? Mert ha te a szerződés szerint jársz el, akkor nem kell fizetned neki, ő meg próbálja meg kifizettetni veled a bérleti díjat, ha tudja (és még a szerződés is téged véd). Főleg, hogy ő nem követelhet rajtad semmit, mert nincs köztetek szerződés, ami alapján tehetné.

2011. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,úgy van hogy nekem csak a lakótársammal van szerződésem,és neki van a tulajjal.A 2 hónapot úgy kell érteni,hogy én április elején szóltam,hogy május végén költözöm,tehát még akarok maradni 1 hónapot.Amúgy a lakótáram nem fogja nekem kifizetni a kauciót,ő annyit mondott,hogy ezt a tulajjal kell elintéznem...
2011. ápr. 21. 11:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebben viszont ő téved. Neked egyedül vele van elszámolni valód, ő számol el a tulajjal. Szerződés szerint. Te a szerződés szerint jársz el, nem neked kéne emiatt szívnod.
2011. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor ne a tulajjal veszekedj, hanem a lakótársaddal, hogyha vele egyeztetek meg és eddig is neki fizettél.


Amúgy a tulaj részéről ABSZOLUT ÉRTHETŐ, hogy nem lakhatod le a kaukciót, én sem engedem. AZÉRT, mert ha utolsó nap szétbarmolod a fürdőszobát, lef0sod a falat, betöröd az ablakot és felvered a csempét a konyhában és elhúzol akkor nem lesz miből ezeket megcsináltatni. A kaukciónak pedig pont ez a lényege...


Velem is megjátszották egyszer ezt a "had lakjam le" a kaukciót, aztán mikor kiköltöztek a bútorpakolásnál leverték a falak sarkát, szétbarmolták az ajtót, összetörték a fürdőszoba tükrét. Aztán megrángatták a vállukat és elhúztak, kezdeni meg nem igazán tudsz velük semmit...

2011. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!