Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » OKJ szóbeli lesz vagy halasztják?

OKJ szóbeli lesz vagy halasztják?

Figyelt kérdés

írásbeli megtörtént már februárban, így vírus miatt elhalasztották a szóbeli, gyakorlati részt. VALAKI értesült ilyenről már, hogy mikor lesz vagy lesz-e egyáltalán?..


Eléggé vicces, hogy érettségiznek szóbeli nélkül, nyelvvizsga nélkül kapnak diplomát, de egy általam fizetett OKJ-t (ami a diplomám mellett eltörpül) csak úgy nem adnak oda... mégis hol ebben az igazságos, ha valaki ezzel akart volna vállakozást indítani?!



2020. ápr. 25. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Volt szó az OKJ vizsgákról is, csak még nem láttam rendeletben - de lehet hogy már van. Keress rá a neten!

Azt mondták, hogy hasonlóan az érettségikhez az írásbelik meg lesznek tartva, szóbelik nem lesznek. A gyakorlati vizsgák nincsenek még eldöntve hogy hogyan legyenek megoldva - akkor legalábbis még arról nem volt döntés.

2020. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem találtam erről semmit neten se, és tanfolyam se jelzett semmit, csak ha valaki hasonlóan van érdekelne :)
2020. ápr. 25. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy, szerintem ez van most érvényben:

[link]

"Közérdekű információk és rendkívüli szabályok

a komplex szakmai vizsgák megszervezésének és lebonyolításának eltérő rendjéről

a koronavírus miatt elrendelt veszélyhelyzetben

(2019/2020. tanév május-június)

...A vizsga megszervezésére vonatkozóan

(Amennyiben a tanuló vizsgára bocsátható, és úgy dönt, részt vesz a vizsgán a 2019/2020. május-júniusi vizsgaidőszakban.)

Megengedett vizsgatevékenységek (kizárólag csak az alábbiak lehetnek):

Írásbeli vizsgatevékenység, amelynek módja lehet írásbeli, és/vagy központi gyakorlati és interaktív vizsgatevékenység.

Az írásbeli vizsgatevékenységet 2020. május 25. és 2020. május 29. között kell megszervezni.

Gyakorlati vizsgatevékenység

A gyakorlati vizsgatevékenységet 2020. május 4. és 2020. június 15. között, de lehetőség szerint az írásbeli vizsgatevékenységet megelőzően kell megszervezni.

A gyakorlati vizsgatevékenység időpontja abban az esetben is megelőzheti az írásbeli vizsgatevékenység időpontját, ha a szakképesítés szakmai és vizsgakövetelménye erre nem ad lehetőséget, vagy a gyakorlati vizsgatevékenység megkezdésének feltétele az eredményes írásbeli vizsgatevékenység...."

2020. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, csak nekem nem kimondott május-júniusi vizsgám lenne.. úgyhogy elég "félreérthető" vagy kétértelmű ebben is minden.... tökjó hogy senki nem mondd konrétan semmit, a kedves tanfolyamosok se...
2020. ápr. 25. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Légy megértő. A dátuma április 24. Azaz tegnap adták ki. Mikor tudtak volna azóta neked erről bármit is mondani, ha csak tegnap kapták meg és ma szombat van?
2020. ápr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi, én megértem.. csak sokat tapasztaltam már..ezekröl az okjröl is van véleményem..

most mindent nézzünk el minden vizsgát ami nem ehhez tartozik konkrétan, segitsük szegény érettségizöket, adjuk "ingyen" a diplomát... mert szükség van rá... virus miatt...

ja persze amikor én is kórházban feküdtem életmentő műtéttel képes volt az egyik tanárom rám irni h mikor megyek vizsgázni, SENKI nem nézett el vizsagám akkor hanem ismételjek új féléveket egyetemen önköltségen.. Most már nyelvvizsga se kell.. azt is adjuk oda... persze... FELHÁBORITÓ... nyilván politika meg kell győzni a fiatalokat most:)

2020. ápr. 25. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"segitsük szegény érettségizöket, adjuk "ingyen" a diplomát... mert szükség van rá... virus miatt..."



Szerinted erről az érettségizők tehetnek? Szerinted Ők kérték, hogy legyen vírus?

Nem.

Egyébként nincs ingyen az érettségi, ettől még teljesíteniük kell a diákoknak!



"ja persze amikor én is kórházban feküdtem életmentő műtéttel képes volt az egyik tanárom rám irni h mikor megyek vizsgázni, SENKI nem nézett el vizsagám akkor hanem ismételjek új féléveket egyetemen önköltségen.. Most már nyelvvizsga se kell.. azt is adjuk oda... persze... FELHÁBORITÓ... nyilván politika meg kell győzni a fiatalokat most"


Amikor Te kórházban voltál, akkor nem volt koronavírus. Ha most lennél kórházban, téged is megilletne a kedvezmény.


Gyanítom, hogy akkor semmi "bajod" nem lenne.

2020. ápr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!