Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha balesetet okozunk sárkányer...

Ha balesetet okozunk sárkányeregetéssel egy egykori földúton, ami már nem létezik, lehet gondatlanság?

Figyelt kérdés

Tudom,furcsán megfogalmazott kérdés.

Én arra volnék kíváncsi, hogy az adott TEREP alkalmas-e sárkányeregetésre. Leírom a terep tulajdonságait.


(Komolyabb, több zsinóros trükksárkányról van szó, gyerekkori "szerelmem".)


Egy elhagyatott külterületi tisztást választottam, ami nincs megművelve. Régebben egy földút ment keresztül rajta, de később zsákutca lett, és teljesen benőtte a fű. Bár a Google Maps még "tanya"-ként jelzi az utat, de ott valójában már nincs út, az egyik részére konkrétan egy hobbikert épült.


Ettől függetlenül... akár arra tévedhet egy alkoholista biciklis, akibe véletlen belegabalyodnak a zsinórok, elesik és meghal.


Szóval ebben az esetben ki a felelős, illetve szerintetek alkalmas terület?



2020. ápr. 26. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ittas a sárkány akkor igen.
2020. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ti
2020. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Mivel a te papísárkányod miatt hal meg nyilvánvaló hogy TE vagy a felelös,az mindegy hogy hol történik.
2020. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem minek kellett a hosszas leírás a terepről?

Mindegy hogy hol eregetsz sárkányt, neked kell ügyelned arra hogy ne okozz vele balesetet. Ha az utcán csinálod, akkor ott, ha egy mezőn akkor meg ott.

A részeg biciklisták nem tudnak teleportálni, tehát észre kell venned ha közeleg és vagy őt kell figyelmeztetned vagy a sárkányodat kell távol tartanod tőle.

Ha mégis megtörténik a baleset - mert rengetegszer fordulnak elő balesetek a legnagyobb gondosság mellett is - akkor utólag meg fogják vizsgálni hogy vétlen voltál-e vagy sem.

2020. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A részletes leírást a következő okból írtam:


Úgy gondolkodtam, hogyha közúton vagy bicikliúton eregetnék sárkányt, teljesen mindegy, hogy milyen módon kerül a biciklikerekei közé a zsinór, eleve gondatlanság, hiszen közúton egyértelműen nem lehet.

De ha egy mezőn éppen a földön pihen a sárkány (a trükksárkány rendszeresen földre kerül) és arra kóvályog egy biciklis, majd beletekeredik a kerékbe, akkor azért nem egyértelmű, hogy felelős volnék. (szerintem az vétlenség)


Egy elhagyatott, befüvesedett földút/zsákutca nem tudom, hogy vajon minek számítana. Ezért gondoltam hogy adok egy leírást

2020. ápr. 26. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!