Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy weboldalon már többször...

Jsebak kérdése:

Egy weboldalon már többször rendeltem és nem képesek azt részemre szállítani mert amit fel kínálnak eladásra nekem valójában az nem is létezik nincsen. Ez vásárló átverése károsítása hol lehet panaszt tenni ellenük ki tudja?

Figyelt kérdés
2020. márc. 21. 08:59
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]


Persze az se teljesen normális, aki ha valahol kap egy pofont, akkor még néhánért visszamegy ugyanoda.

2020. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bejelentés a fogyasztóvédelem felé.

Esetleírás,levelezés és weboldalkép (lementve) csatolása és kérés megfogalmazása a fogyasztóvédelem felé.(Véleményem szerint ez a vásárló tudatos félrevezetése...Kérem panaszom kivizsgálását...)

2020. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jó értékes válaszokat. Nyilván nem vagyok balfék hogy élvezzem a pofonokat..de a kényszer olcsóbb és a bizalom hátha nem ver át vele ok miatt látogatom az oldalt..de folyamatosan intézi mintha semmi nem történne negatív dolog.Nem kapott még büntit ezek szerint.
2020. márc. 24. 21:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Valójában semmi nem történik Komárnói a cég..azt írja vegyek tőlük mindent és kész ne foglalkozzak mással..rájuk nem vonatkozik semmi itt magyarban..kész
2020. márc. 28. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez igaz.

Sajnos belekerültél a "határtalan" és mégis csak egyedi törvényalkalmazások körébe.

Sajnos-de nyilván tudtad_ minden online vásárláskor érdemes megnézni az üzemeltető bejelentett székhelyét.Az ott érvényes jogszabályok alapján működnek.

Ezek után kérj tanácsot a fogyasztóvédelemtől a Szlovákiában erre az esetre érvényes szabályozásról,és az ottani "fogyasztóvédelemnek" kell bejelentést tenni.

(Ha máshogy nem lehetséges,írj magyar nyelven a bejelentést a magyar fogyasztóvédelmi hatóság tájékoztatására hivatkozva.)

2020. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes okos választ de bele fáradtam..az jobb ha nem foglalkozok vele ha más Magyar embernek is jó így akkor minek zargassam magam..másfelé nézek és kész is ..
2020. márc. 31. 21:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól teszed.

Keress megbízható(bb) webshopot.

A valóban létező(a nem álhirdetésekre gondolok),de hasonló mentalitású online "vásározóknak" talán számít az is ha kevesebben vásárolnak tőlük.Ez, a tapasztalataink megosztásával és bejelentésével picit (sajnos csak...) elősegíthető.

Terjeszd,mondd el minden ismerősödnek.Akkor máris annyival kevesebb... :)

2020. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!